Cabin by the Lake (2000)


Český název: Srub u jezera
Režie: Po-Chih Leong
Rok výroby: 2000
Délka: 91 min
Země: USA / Kanada

Hrají:
Judd Nelson … (Stanley)
Hedy Burress … (Mallory)
Michael Weatherly … (Boone)
Susan Gibney … (Regan)
Bernie Coulson … (Duncan)
Colleen Wheeler … (Lauren)
… a další

 

Spisovatel Stanley žije v chatě u jezera, kde čerpá inspiraci k psaní scénářů. Co na tom, že většina filmů jsou braky, hlavně když mu to vynáší. Na svou práci však potřebuje klid a neustálé rušení své agentky ho dokáže pořádně vytočit. Má to však jeden háček – Stanley pro svou inspiraci potřebuje detailní pozorování hrůzy a děsu a jelikož je tak trochu psychopat, rád unáší mladé ženy a dívky, které následně několik dní drží v zajetí a poté je za pomoci závaží hodí do jezera. Kde následně každý den chodí kontrolovat svou „zahradu“ a mrtvé ženy aranžuje k obrazu svému. Jeho poslední obětí se má stát mladá Mallory, jenomže tato dívka nehodlá prodat svou kůži lacino…

Zpočátku se tento horor natočený pro televizní účely nezdál být zas až tak marnou podívanou. Lacinost a nepříliš velký rozpočet z něj sice smrděl na sto honů, ale jeho tvůrci se podařilo vytvořit jakžtakž snesitelnou atmosféru. Jenomže postupem času se z toho čím dál víc stávala nevydařená a těžko stravitelná záležitost, která stále více sklouzávala k trapnosti, a otřesný závěr tomu všemu nasadil korunu zmaru. Rád bych napsal, že zde zůstal nevyužitý potenciál, ale ten se vytratil už někde v polovině filmu.

Film se sice „pyšní“ ratingem R, ale opravdového násilí se tu moc nedočkáme, natož tak nějakých erotických scén. Máme tu sice několik záběrů na mrtvá děvčata v podvodní „zahradě“ a dojde i na sekáček v krku, ale to je tak vše. Většina dialogů zaváněla spíše komickým podtextem a stále více mi připadalo, jako bych spíš sledoval jakousi parodii na televizní horory nebo díl nějaké detektivky než čistokrevný horor – hlavně tedy od poloviny filmu. Pro odlehčení tu měla být partička pro speciální filmové efekty a masky, pár přiblblých modelek a otevřený závěr, jenomže to už je divák spíše dost znechucený celkovou trapností, tou spoustou neuvěřitelných náhod“ a tuposti většiny postav, že už jen čeká, až přijde konečně konec.

Co se hereckých výkonů týče, tak to taky nebyla žádná sláva. Judd Nelson si zpočátku nevedl špatně, jenomže i jeho postava postupem času pozbyla zbytku atraktivity. Michael Weatherly tu moc prostoru nedostal a Hedy Burress stejně jako zbytek děvčat tu byla spíš pro okrasu, než aby si z jejího hereckého talentu nejeden divák sedl na zadek. Za to nelogických situací a žánrového klišé tu byla celá kupa.

Hodnocení4
Cabin by the Lake v mých očích ztratil zhruba v polovině dech stejně jako všechny ty holky pod vodou. Mělo to slušný začátek i pár zajímavých scén, ale jako celek tohle prostě nemá ani na průměrné ohodnocení.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář