Brněnský masakr zubařskou vrtačkou (2004)


Režie: Michal Hrabí
Rok výroby: 2004
Délka: 8 min
Země: Česká republika

Hrají:
Martin Hložek
Zdeněk Schenk
Jiří Wazzu Vaculný
Jan Přidal
Hana Konopáčová
Barbora Tiršelová
Veronika Schäferová
Luboš Oliva
Michal Hrabí

 

Hlavním námětem filmu je známý lidský faktor a to strach ze zubaře. Většina lidí tento pocit zná velmi dobře a musím se přiznat, že i mně nedělá moc dobře, když slyším zvuk vrtačky nebo výkřiky bolesti z ordinace od pacienta přede mnou. Nikdy totiž nevíte, jak to může bolet nebo jestli nehrábne vašemu zubaři.

Skupinka amatérských herců se rozhodla natočit krátkometrážní film právě na toto téma. Příběh začíná v jedné nespecifikované zubní čekárně, kde máme možnost vidět dva muže, kteří čekají, až přijdou na řadu. Z ordinace se ozývá nervy drásající zvuk vrtačky a výkřiky bolesti pacienta, který je v rukou dentisty. Zubař se s tím nepáře a my máme šanci vidět co se stane, když přijdou oni muži na řadu. Uvidíme co se stane, když se pokazí vrtačka nebo když se pacient rozhodne vzdorovat lékařskému personálu, který není zcela normální.

Celý snímek je docela slušně sestříhaný a skoro pořád se něco děje. Trikových pasáží je sice málo, ale to, co máme šanci vidět, určitě stojí za pozornost. Krvavé cákance, vytrhané zuby, nějaká ta vražda, to vše je natočené ve svižném tempu, které doprovází slušná tvrdší muzika. Hlavní protagonisté se snažili co to šlo a jejich výkony jsou na průměrné úrovni, což mě docela překvapilo. S klidným svědomím můžu říct, že se mi to docela líbilo a snímek jako celek určitě ostudu neudělal.

Ocenění:

4. Filmový festival FI MUNI, Brno — 1. místo v divácké anketě

Od 1.7.2004 vystaveno na serveru Slunecnice.cz – 2. nejstahovanější produkt serveru za měsíc červenec.

 

 

Hodnocení5
Na závěr bych chtěl jen říct, že tento filmeček mě docela mile překvapil a takových krátkých, lepších snímků bych uvítal více. Dávám 50% za slušnou atmosféru a celkem zajímavý děj.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

  1. Solo 7 března 2009 v 02:02

     strašák jako vždy pobavil Když se zamyslím nad tím na kolik ocěnění byl film nominován v diváckých anketách, tak to asi sračka nebude. Krátkometrážní snímky nerad hodnotím, proto u nich většinou dávám 50% a at si to každý přebere jak chce. Nic méně stahovat taktéž nedoporučuju. Sám si filmy nestahuju. Já se u toho nenudil, ale jak strašák správně řekl, ten detail na sestřičku byl dost ujetý.

    for soldier: my všichni víme na co jsi….. Jinak si mohl trochu rozvést svůj názor více do podrobna. Rád bych si ho přečetl.

Nový komentář