Books of Blood (2020)


Režie: Brannon Braga
Rok výroby: 2020
Délka: 107 min
Země: USA

Hrají:
Britt Robertson … (Jenna)
Freda Foh Shen … (Ellie)
Nicholas Campbell … (Sam)
Anna Friel … (Mary)
Rafi Gavron … (Simon)
Yul Vazquez … (Bennett)
Andy McQueen … (Steve)
… a další

 

„V roce 1984 byly vydány Knihy Krve, které šokovaly a vyděsily miliony lidí po celém světě. Tento film se je odvažuje opět otevřít“. Tímhle způsobem se uvede nová sbírka hororových příběhů na motivy známého Clivea Barkera (na jehož díla je ve filmu několik odkazů).

Books of Blood tvoří tři hlavní dějové linky, které se samozřejmě v určitém čase prolnou. V prvním příběhu přilneme k mladé dívce Jenně, která – ač postižena misofonií (nenávist vůči zvuku) – uteče z domu a ubytuje se ve velice zvláštním penzionu. Druhý segment sleduje Mary, ženu oplakávající smrt svého dítěte, kterak se dává do paktu s člověkem, který jí nosí zprávy z „druhého břehu“. Nejkratší prostor je pak věnován dvěma zlodějíčkům snažících se získat knihu nesmírné hodnoty – Knihu Krve.

Co upřít nelze, je poměrně originální zápletka ve dvou nosnějších linkách. Jenna z prvního příběhu vyhrává a penzion, v němž žije víc osob, než na kolik vypadá, se dokonce hlásí mezi nejhororovější budovy roku. Mary v prostřední části startuje pomalu, naštěstí se ale překlopí do hutného finále. Nejslabší sirku si tak vytahuje Bennett, respektive třetí příběh, který spíše už jen dotahuje a uzavírá linky předchozí.

Celkově je to slušná práce. Dá se prakticky říct, že se zde straší dvěma způsoby – duchy a šílenci. Za sebe říkám, že větší dojem (co se hororové atmosféry týče) na mě udělala druhá skupina.

Hodnocení6
Books of Blood se do kamene tesat nebudou, obstojnou zábavu však dopřejí každému fandovi děsivých příběhů na dobrou noc.
60%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář