Boo (1932)


Režie: Albert DeMond
Rok výroby: 1932
Délka: 10 min
Země: USA

Hrají:
Morton Lowry
Boris Karloff
Mae Clarke
Max Schreck
Edward Van Sloan
… a další

Tento krátkometrážní snímek se objevil jako takový bonus na DVD Frankenstein (1931). Hlavním hrdinou je zde vášnivý čtenář hororových knížek, který jejich děj mnohdy až moc prožívá. Jednoho večera si takhle pochutnává nad humrem a zapíjí jí ho sklenicí mléka. Nepříliš vábná kombinace mi hnula žlučí jen při sledování této krmě a co to teprve udělá s naší postavou. Jako mávnutím kouzelného proutku se čtenář setkává se svými knižními hrdiny, kteří však pro jeho existenci nemají velké pochopení.

 Celý snímek je složený z několika ukázek ze známých filmů Nosferatu eine Symphonie des Grauens (1922), Frankenstein (1931) a The Cat Creeps (1930). Náš hrdina se postupně setkává s oběma slavnými monstry a prožije si s nimi několik opravdu svízelných situací. To vše za pomoci na tehdejší dobu opravdu vyzrálého střihu. Celkově je tento snímek dost netradičně natočený a mnozí jej označují za nadčasovou záležitost. Především pak díky svému humornému pojetí a několika srandovním monologům si získal docela solidní základnu přívrženců. Na druhou stránku je však jasné, že jsou to právě ony vypůjčené scény ze slavných filmů, které jsou bezesporu největším lákadlem a vábičkou.

 Vše je doprovázeno hlasem vypravěče, který ze svých úst místy vypouští neskutečně zábavné hlášky, které dozajista rozesmějí nejednoho z vás. Stejně jako lehce ulítlé situace, které dělají z tohoto díla i do jisté míry úsměvnou parodii, kdy se nepříliš známý herec Morton Lowry opravdu překonával. Byl to pro něj jeho první a zároveň i poslední filmový počin. Tenhle chlapík připomínající mi našeho Čejku zemřel ve 48. letech.

Hodnocení7
Diváky určitě potěší i krátká přehlídka bravurních výkonů Borise Karloffa, Maxe Shrecka či Mae Clarkeové. Nikdy není na škodu si znovu prohlédnout nezapomenutelné scény z filmové historie a když navíc pochází z takových klenotů jakými výše zmiňované filmy jsou.
70%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář