Bone Eater (2007)


Český název: Požírač kostí
Režie: Jim Wynorski
Rok výroby: 2007
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
Bruce Boxleitner … (Sheriff Evans)
William Katt … (Doctor)
Walter Koenig … (Coroner)
Veronica Hamel … (Miss Hayes)
Gil Gerard … (Big Jim Burns)
Adoni Maropis … (Johnny Black Hawk)
Roark Critchlow … (Deputy Roberts)
…a další

 

Požírač kostí je naprosto tupý film, který se nemůže chlubit jak hereckým obsazením, tak ani efekty. Prostě hrůza. Proč mám pořád štěstí na takové propadáky?!

Děj
V městěčku se začíná stavět letovisko. Je noc a partička tří dělníků znuděně dokončuje svou práci. Najednou najdou kosti a sekyru nejméně 100 let starou. Jeden z nich v tom ovšem vidí pouze překážku. Vezme rýč a práskne do kostí. Netuší, že tím probudili krvelačného ducha, který před dávnou dobou jako šaman přísahal, že se pomstí za smrt svých šesti spojenců. Náhle se z kostí vytvaruje kostlivec a začne vraždit všechny, na koho narazí. Dokáže ho šerif a místní indiáni zastavit?

Takže… Jak na tom je?
Požírač kostí je totální béčko. Je docela groteskní, jak kostlivec na metr švihne kudlou a oběť se rozprskne. Žádná krev. Ani strach. Herci jsou docela podprůměrní, musím říct. Digitální efekty kostlivce jsou docela k pláči, ale viděl jsem i horší. Ale to rozprskávání obětí…. Hrůza.
Hudby si nejspíš nevšimnete, a když už ano, tak vás nějak neohromí ale nejspíš i neurazí. To bylo aspoň v mém případě. Samotný příběh ale není nějak špatný, i když místo kostlivce mohli zvolit např. ducha. Dále se mi docela líbil ten jeho kůň, který předběhl i motorky. Dost zajímavý. Nejhůř ale dopadl doktor. Všimněte si ho. Jeho brýle jsou fakt úchvatné.
O filmu není co dál říct, snad jenom směšný konec, kde se šerif navlíkne do indiánského a střetne se s bojem s kostlivcem. Kdybych neměl po ruce papír a tužku, tak bych snad umřel nudou.

 

Hodnocení1
Požírač kostí je prostě béčko. Kdo má takové filmy rád, ať se na ně podívá. Já teda ne. Film je nudný, trapný až směšný. Jako komedie to docela funguje, jako horor nikoliv. Teď jsem si vzpomněl na Noční můru (The Return). Ta by dostala po shlédnutí tohohle filmu tak 30-40%. Ale protože jsem ji shlédnul ještě před tímhle filmem, nedá se nic dělat. Požírač kostí je prostě kravina.
10%

Sdílejte článek

Nový komentář