Body Cam (2020)


Slovenský název: Kamerový záznam
Režie: Malik Vitthal
Rok výroby: 2020
Délka: 96 min
Země: USA

Hrají:
Mary J. Blige … (Renee Lomito-Smith)
Nat Wolff … (Danny Holledge)
Anika Noni Rose … (Taneesha Branz)
David Warshofsky … (Darlo Penda)
David Zayas … (seržant Kesper)
… a další

 

Policistka Renee se vrací zpět do služby poté, co se po smrti svého syna psychicky zhroutila a přestávala zvládat svou práci. Dostává nového parťáka Dannyho a brzy bude muset čelit zapeklitému případu – hotové noční můře. Někdo nebo něco totiž začne zabíjet její kolegy z okresku. Ona jediná dostane šanci vidět kamerový záznam, na kterém je zachycena smrt jednoho z policistů. A jak se zdá mají v tom prsty nadpřirozené síly. Je to však skutečně tak, nebo si s ní jen pohrává její křehká psychika? Postupně začne odhalovat děsivou pravdu a podivnou spojitost mezi mrtvými kolegy a temnou entitou, která ji sleduje doslova na každém kroku…

Policejní thriller s prvky nadpřirozena a místy i hororovou atmosférou nevypadal zpočátku vůbec špatně. Částečně je skloňován a přirovnáván k found footage subžánru, ale jen velmi okrajově. A to hlavně díky některým záběrům z policejních kamer, které měli policisté na sobě, nebo z kamer v autě či obchodě nebo mobilu. Ale to není až tak podstatné. Nešlo si ani povšimnout jisté míry nevole, kterou v poslední době zvedlo několik policejních zásahů proti Afroameričanům, ale i zde bych chtěl podotknout, že film byl natočený před smrtí nechvalně známého George Floyda.

Do hlavní role byla obsazena R&B zpěvačka Mary J. Blige, a přestože nepředvedla špatný výkon, raději by se měla přece jenom držet mikrofonu a zpívat. Paradoxně však zcela zapadla do průměrného hereckého obsazení a její kolegové/kolegyně si vedli stejně jako ona. Ani v tomto ohledu jsem však vyložený problém s filmem neměl. Smůlou bylo, že opravdu povedených momentů tu bylo poskromnu, ale i tak si myslím, že bylo na co se dívat.

Asi mi dáte za pravdu, že vůbec nejlepší bylo, když před kamerou začala úřadovat ona pomstychtivá nadpřirozená entita. Ta se se svými obětmi zrovna moc nemazlila a dojde i na několik povedených gore scén. Nejčastěji zaměřených na obličeje a převážně ústa. Taková pasáž v obchodě s dvojicí policistů a dvěma násilníky patří ke zlatému hřebu tohoto filmu. Právě zde se tvůrci i samotná atmosféra vyřádili nejvíc. Navíc když přišlo finální rozzuzlení, všechno do sebe tak nějak zapadlo a ani finále není trapné.

Hodnocení5
Body Cam tak řadím k průměrným kouskům roku 2020, který určitě není ztrátou času. Pár světlých okamžiků to mělo a rozhodně neodcházím zklamán.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář