BloodRayne (2005)


Režie: Uwe Boll
Rok výroby: 2005
Délka: 95 min
Země: USA / Německo

Hrají:
Kristanna Loken … (Rayne)
Michael Madsen … (Vladimir)
Matthew Davis … (Sebastian)
Will Sanderson … (Domastir)
Udo Kier … (mnich)
Meat Loaf … (Leonid)
Michael Paré … (Iancu)
Billy Zane … (Elrich)
…a další

 

Mimo to, že se rád dívám na filmy, si občas taky něco zahraju, buď na PC nebo na PS2. Proto, když se objeví film, který se honosí titulem “Podle herní předlohy” většinou jsem se nemohl dočkat. První Resident Evil mě celkem uspokojil, s druhým to bylo o moc, ale o moc horší. Mnohem později jsem zjistil, že je i film podle mojí obzvlášť oblíbené hry Alone In The Dark a protože si tak sám někdy připadám, nemohl jsem se filmu dočkat. Bohužel jsem se dočkal a recenzi napíšu někdy příště, pokud k tomu najdu sílu a odvahu. Nás ale zajímá film BloodRayne a co mě mělo varovat, je jméno režiséra, který je podepsaný i pod výše zmíněným Alone In The Dark, a to Uwe Boll.

Film BloodRayne mohl být možná i trhák, který by navázal na módní vlnu upírských filmů, jako Blade nebo Underworld. No nenavázal. Proč? Na první pohled tento film lacině nevypadá i herecké obsazení by se při troše dobré vůle dalo nazvat hvězdné. Například Ben Kingsley, který si zahrál nespočet skvělých rolí, například v Schindlerově seznamu. V BloodRayne neměl možnost ukázat vůbec nic ze svého skvělého herectví, až na pár nic neříkajících grimas při vlastní smrti. Kristanna Loken, která nevím jestli je hvězda, ale ve třetím Terminátorovi to Arniemu pěkně nandala. V BloodRayne se velice snaží, ale prostě nemůže porazit něco, co se nepodařilo nikomu, kdo v tomto filmu hraje, a to díky scénáři. Kdo nikdy nehrál hru, nejspíš vůbec nechápe co se děje. Několik sekaček pospojovaných příběhem o pár zbytcích praupíra, alespoň mně absolutně nenaplnilo pocitem nějakého příběhu a invaliditu scénáře dokazuje několika minutová milostná scéna, kde Kristanna Loken prodává skoro vše co má a závěrečná retrospektiva, která zase ukazuje, kolik filmaři spotřebovali červené barvy. Podbarvit tuhle retrospektivu pěknou hudbou třeba od Slip knot, byl by to nádherný videoklip, který by mohl existovat i bez zbytku filmu.

 

Hodnocení1
A na závěr ta nejstrašnější zpráva. Zdálo se mi, že si film otevírá vrátka na dvojku. Holy shit, jak by řekla moje babička, když hledá zuby. Deset procent, a to jen díky tomu, že Kristanna ukázala víc než musela...
10%

Sdílejte článek

20 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. Solo 19 března 2016 v 12:16

    O tomto filmu jsem řadu let slyšel samé nepěkné reference a tak jsem se mu záměrně vyhýbal. Pekelné spojení Uwe Boll a jeho díla podle hororových her – o tom již není moc co dodávat, protože jsem od něj již ledasco viděl a udělal si na něj svůj obrázek. Většina z nich patří do toho nejhoršího odpadu co kdy kdo natočil a já jej většinou dost nevybíravě kritizoval. Občas jsem však narazil i na pár vyjímek, ovšem tohle opravdu není ten případ. Při náběhu závěrečných titulek jsem měl sto chutí si nafackovat, že jsem do BloodRayne přece jenom šel. Stejnojmennou hru jsem nikdy nehrál, přesto jsem alespoň trochu v obraze, o čem že v ní šlo. Takže se ani nedivím, že se Uwe dočkal takové divácké nevole. Přitom herecké obsazení nevypadalo vůbec zle. Jenomže v jeho filmech se to k mému údivu často objevují známé tváře, které si zbytečně „poškodily“ svou reputaci. Jelikož však fungují tyto filmy spíš jen jako pračka peněz, nežli by byli stvořené pro obohacení filmového žánru, je lepší se jim skutečně vyhýbat. Slabý scénář se sice snažil vytěžit z oblíbenosti hry co možná nejvíce, jenomže to by se toho musel chopit někdo úplně jiný. Mnohdy splácané scény neměly žádný efekt a divák tak jen sleduje prostoduché bojové scény, které by uspěly snad jen v ochotnickém divadle. Když k tomu navíc připočítám i zcela marnou kameru a střih, bylo vymalováno. 30%

  2. Frenk 4 prosince 2006 v 17:40

     Ještě jedna zajímavost: Na nějakém webu jsem viděl box. Na tom by nebylo nic tak divného, kdyby v ringu nestál Uwe Boll a jeho protivníci nebyly filmoví recenzenti. Ano, neúspěšný režisér je bývalý boxer a vyzval na zápas několik recenzentů, kteří psali o jeho filmech špatně. Je vám asi jasné, že Uwe všechny přepral a tak si alespon nyní mohl připadat jako vítěz. Tak pozor Sharku.

Nový komentář