Blood Sisters (1987)


Český název: Pokrevní sestry
Režie: Roberta Findlay
Rok výroby: 1987
Délka: 86 min
Země: USA

Hrají:
Amy Brentano … (Linda)
Shannon McMahon … (Alice)
Marla Machart … (Marnie)
Elizabeth Rose … (Bonnie)
Gretchen Kingsley … (Ellen)
…a další

 

Za devatero horami a devatero řekami, za devatero lesíky a devatero paloučky, se v temném hvozdu krčil opuštěný dům. Už dávno minuly doby, kdy v něm vládlo bujaré veselí, kdy se po chodbách proháněly spanilé děvy poskytující hrdinným rytířům pestrou škálu těch nejnemravnějších rozkoší. Dávno byly pryč časy, kdy se o tomto domě mluvilo jinak, než o místě, kde se stala ohavná vražda! Správně tušíte, milé vnímavé děti, lidé tento dům považovali za strašidelný a každý, kdo měl jen špetku zdravého rozumu, se mu vyhýbal širokým obloukem.

Avšak jednoho krásného dne se jeho dveře znovu otevřely a do zatuchajících útrob pronikl závan čerstvého vzduchu. Skupinka rozpustilých princezen se zde rozhodlo strávit noc. Byla to podmínka jejich přijetí do vyšší společnosti, ale v tento okamžik ani jedna z nich nemohla tušit, že vše, co se o domě vyprávělo, byla pravda. Dlouho předlouho tyto půvabné panny bloudily ve ztemnělých monotónních chodbách a skrz našpulené rtíky pronášely jedno hloupoučké moudro za druhým. Dlouho předlouho se nedělo vůbec nic podezřelého, natož pak děsivého.

A když už se zdálo, že prostory domu v sobě neukrývaly nic víc než jen prachem pokrytý starý nábytek, armádu pavouků a pár rafinovaně nastražených kanadských vtípků, začaly se jim zjevovat prapodivné vize. A jelikož se přednosti těchto slečen neukrývaly v dutině lebeční, příliš se jimi nazabívaly. Nepochybně je připisovaly faktu, že cestou na toto místo olízly několik oslizlých ropuch, očekávajíc od nich dle pradávných tradic proměnu v krásného prince. Nuž a tak dál bloumaly po chodbách, za každými dveřmi nasazovaly své přepečlivě nastudované a absolutně ubohé grimasy a nebýt příchodu tajemné postavy v županu, dělaly by tak nejspíš až dodnes.

Ona záhadná postava byla s domem až bolestně spjata. Vázala jí k němu spousta zlých a nešťastných vzpomínek, přesto byl jediným místem, jež mohla nazývat svým domovem. A v žádném případě nesměla dopustit, aby jí tahle nezvaná návštěva pošramotila jediné útočiště, které kdy měla. A jelikož už jednou okusila pachuť krve, ucítila její překrásnou vůni, rozhodla se jednat. Sic jí už nezbývalo příliš mnoho času, začala hezky expres a velice fádně odesílat dívky na druhý břeh, odkud už pro ně nebylo návratu.

Hodnocení1
Zvonec a pohádky je, milé děti, díkybohu konec!
10%

Sdílejte článek

  1. Solo 14 ledna 2013 v 16:17

    Od slasheru natočeného v polovině osmdesátých let bych přece jenom očekával mnohem víc, než se mi dostalo. Během jeho sledování jsem jen nevěřícně hleděl na stáří filmu a marně si snažil namluvit, že určitě půjde o nějaký novodobý remake (americkou srajdu). Ani pomalu nevím, kde mám začít s kritikou, protože tady je snad všechno špatně. Opravdu slabounký scénář se snaží diváky rozptýlit občasnou nahotou, ale jinak nám toho první hodinu moc zajímavého nenabídne. Vlastně vůbec nic. Dialogy jsou totiž nudné, zdlouhavé a hlavně totálně o ničem. Když k tomu připočítám i fakt, že ani výběr hereček nebyl příliš zdařilý, bylo v mém případě vymalováno. Znuděně jsem očekával první vraždu a když jsem se jí konečně dočkal, v polospánku jsem málem nezaregistroval. Ještě že tu bylo alespoň pár zajímavých hlášek (viz: „Trocha pohybu neuškodí“, nebo Si úchylák – No tak Sally jen se malinko kouknu, když mi to ukážeš, dám ti bonbony“).
    -více na mém blogu: ?-[ http://solo-solosworldofhorror.blogspot.cz/2013/01/blood-sisters-1987.html ?-[

Nový komentář