Blood Shed (2014)


Režie: Patrick Hasson, Juan Carlos Saizarbitoria
Rok výroby: 2014
Délka: 94 min
Země: USA / Velká Británie

Hrají:
Gabriel De Santiago … (Gabriel)
Cherie Jimenez (Daly) … (Jezebel)
Bree Essrig … (Samira)
Bai Ling … (Lucy)
Yasha Blackman … (Arsen)
Chris Hampton … (němý stařec)
… a další

 

Mladý Gabriel již řadu let bydlí ve svém autě, živí se tím, co najde v kontejnerech, a straní se lidí. Jednoho dne dostane dopis, ve kterém je klíč od kóje, kde by se mohl dozvědět něco o své minulosti. Gabriel byl totiž adoptovaný. Z čisté zvědavosti se tedy vydává do velkého skladiště plného úložných kontejnerů, kde se setkává nejen s nepříliš laskavým majitelem, ale i jeho pohlednou zaměstnankyní Samirou, několika bezdomovci či podivnými individui, jenž zde tajně přebývají. Jak zjistí, tu a tam se některý z nich v labyrintu skladiště ztratí. Proč? Zdejší místo kromě jeho minulosti totiž ukrývá děsivé tajemství, jenž se plíží uličkami a volá jméno Gabriel…

Film byl sice natočený již v roce 2013, ale oficiálně je u něj uvedeno 2014. Na svědomí jej má studio Uncork’d Entertainment, což už dopředu dávalo varování, že tady o žádný megahit nepůjde. S rozpočtem 2 miliony dolarů tedy nešlo očekávat žádné zázraky. Většina těchto peněz totiž nejspíš padlo na herecké obsazení a na zbytek už se jaksi nedostalo. I z toho důvodu většina filmu vypadá dost lacině a ani jeho hodnocení napříč internetem není velké. A po jeho zhlédnutí tomu dáte za pravdu.

Samotný plakát sice leckoho může navnadit, ale rovnou zapomeňte na nějakou zombie řežbu. Uličkami rozsáhlého skladiště se totiž potuluje duch zavražděné ženy, která touží nalézt své dítě a brutálně odstraní z cesty každého, kdo se jí připlete do cesty. Ne, není to spoiler, protože je nám to odhaleno již v prvních minutách filmu! Bohužel většina vražd se odehraje mimo záběr kamer, takže divák si musí vystačit většinou jen s několika cákanci krve. Duch ženy je v některých záběrech zcela nahý, jindy pokrytý nějakým sajrajtem, jindy z roztrhané noční košilky čouhá nahý zadek – no pánové si přijdou na své. Milovníci hororu už moc ne. Musí jim stačit červené oči, hnusné dlouhé nehty a rádoby mysteriózní atmosféra, která asi nikoho nevyděsí.

Člověk si řekne: sakra, proč do něčeho takového vlezla taková Bai Ling (ta tu hrála zfetovanou štětku a patřila asi k tomu nejlepšímu, co nám zde bylo nabídnuto, přesto se před kamerou mockrát neohřála). Zbytek osazenstva jsou druhořadí herci, rádoby modelky, zpěvák, jenž tu hrál prostitutku – no, už na první pohled vypadal jako transsexuál v modré paruce, němý stařec mající taky své tajemství a pár dalších – co vypadali jak skuteční bezdomovci.

Většinu filmu se tu však jen kecá (dialogy neskutečně nudné), pobíhá se napříč skladištěm tam a zpět, sem tam někdo umře a pak se zase pobíhá a kecá. Snad každý ví o vraždícím duchovi, ale stejně tam furt všichni jsou a asi čekají, kdy přijdou na řadu. Majitel skladiště byl nechutný už od pohledu, prostě sebranka k pohledání. Tvůrci se pokusili všechno zachránit alespoň několika vzpomínkovými scénami z minulosti – ty se mi rovněž docela líbily, ale jinak to byla bída. Úsměvné finále tomu rovněž moc nepomohlo.

Hodnocení3
Blood Shed je podprůměrná nízkorozpočtová podívaná, která kromě nahoty a Bai Ling nenabídne skoro vůbec nic zajímavého k vidění. Pár světlejších okamžiků by se tu našlo, ale jinak se budete nudou šťourat v nose.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář