Blob, The (1988)


Režie: Chuck Russell
Scénář: Theodore Simonson, Kay Linaker
Rok výroby: 1988
Délka: 95 min
Země: USA

Hrají:
Kevin Dillon … (Brian Flagg)
Shawnee Smith … (Meg Penny)
Donovan Leitch … (Paul Taylor)
Jeffrey DeMunn … (Sheriff Herb Geller)
Candy Clark … (Fran Hewitt)
Joe Seneca … (Dr. Meddows)
Del Close … (Reverend Meeker)

 

Do poklidného amerického městečka Arborville spadne meteorit s obsahem jakési podivné hmoty. Ta se zdá být pohyblivá a životu nebezpečná.

O tom se přesvědčil zvědavý bezdomovec, jenž se stal svědkem záhadného dopadu a snažil se zjistit, co že se to snaží vyklubat z tělesa, které spadlo uprostřed lesa z noční oblohy. Náhle se slizká hmota vymrští a přisaje se bezdomovci na ruku, kterou mu pomalu deformuje. Záhy končí houmlesák na nemocničním oddělení rozežrán do půl těla.

Tím nám začíná legendární sc-ifi/horor o plazmatickém vetřelci co pohlcuje vše žívé a s každou obětí nabývá větších a větších rozměrů. Městečko se ocitá v panice a nikdo neví jak zabránit blížícímu se nebezpečí. V tom se objeví skupinka mužů v bílých skafandrech (ano přesně jako ve filmu E.T mim.) pověřeni vládou USA s tím, že mají vše pod kontrolou. Realita se zdá být však úplně jiná…

Efekty na danou dobu byli velmi povedené, hlavně úžasné stvárnění zabijáckého slizu a deformace lidského těla. Tento snímek jsme uprostřed 90. let ve školním kolektivu hodně uznávali a já ho uznávám do teď. Stal se pro nás modlou éry videokazet, jenž se prodávaly na burze. První verze slizu byla natočena v roce 1958 a jednu z hlavních rolí si zde zahrál Steve McQueen.

Ať žije PLAZMA !!

Sdílejte článek

10 komentářů

Přidejte svůj komentář

Nový komentář