Bleeders (1997)


Český název: Hemoglobin
Režie: Peter Svatek
Rok výroby: 1997
Délka: 89 min
Země: Kanada / USA

Hrají:
Roy Dupuis … (John Strauss)
Kristin Lehman … (Kathleen Strauss)
Rutger Hauer … (Dr. Marlowe)
Pascal Gruselle … (Vermeer)
Gillian Ferrabee… (Eva Van Daam)
…a další

 

Máme zde další film na zmutované příšery žijící v podzemí, které jsou výtvorem incestu mezi příbuznými. Kolik takových filmů už bylo. Tento patří k těm horším.

John Strauss trpí vzácným druhem leukémie a nemá moc rád sluneční světlo. Jeho zdravotní stav se zhoršuje a tak se rozhodne s manželkou Kathleen odjet na údajné místo, kde se narodil a jako malý byl odvezen pryč. Přijedou tedy na vzdálený ostrov a on zjišťuje, že pochází ze šlechtického rodu Van Daamů. Od jedné stařeny se dozvídá pravdu o své rodině. Ostrované je neměli rádi, protože se rozmnožovali mezi sebou a incestní děti nebyly zcela normální. Každý z rodu se poznal hlavně tím, že má různobarevné oční čočky a i různé genetické vady. Rodina Van Daamů se musela skrývat před vesničany a tak začali žít v podzemí.

John tak začne pátrat po ostrově a zároveň pomalu odkrývá hrůzné rodinné tajemství. Na ostrově začínají mizet lidé a ze hřbitova i podzemí se ozývají hrůzné zvuky a výkřiky. John i cizí tvorové se cítí a navzájem se přitahují. Brzy bude John stát před svým zatím největším životním rozhodnutím.

Hodnocení
Režisér Svatek chtěl využít již několikrát osvědčeného tématu o zmutovaných kanibalských příšerách, ale celkové dílo je jen velmi podprůměrným filmem. Nepřineslo nic nového a všechno co nám nabídl, bylo už k vidění jinde. Zatím se nenašel film, s kterým by slavil větší úspěch.

Herecké obsazení bylo naplánováno dobře, vždyť jak Rutger Hauer tak i Roy Dupuis jsou velmi známí herci. Jenže tento film si za rámeček ani jeden nedá. Jejich výkony byly jen průměrné a velice zapomenutelné. Zatímco se Hauer svým výkonem ve filmu The Hitcher dostal do pamětí všech diváků, tady určitě ne. Dupuise znáte především z televizního seriálu Brutální Nikita.

Ikdyž samotné příšery nebyly zas až tak hrozné a v některých scénách dokonce naháněly, hrůzu moc filmu nepomohly. Podzemní prostředí bylo docela pěkným zpestřením a i některé scény ,kdy monstra pojídala své oběti, byly nechutné.

Hodnocení4
Za herecké obsazení a některé již zmiňované scény hodnotím film za dostačující. Určitě se v něm najdou jisté klady a na jedno shlédnutí doporučuji. Není to sice filmový odpad, ale žádný hit určitě taky ne.
40%

Sdílejte článek

Profilový obrázek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář