Bled (2009)


Režie: Christopher Hutson
Rok výroby: 2009
Délka: 95 min
Země: USA

Hrají:
Sarah Farooqui … (Sai)
Chris Ivan Cevic … (Royce)
Alex Petrovitch … (Eric)
Michele Morrow … (Kerra)
Jonathan Oldham … (Renfield)
… a další

 

Nadaná umělkyně Sai se během své výstavy seznámí s tajemným cizincem Renfieldem, který na ni udělá skutečně dojem nejen svým vystupováním, ale i vědomostmi. V soukromí jí nabídne starodávnou skříňku, která v sobě ukrývá záhadnou drogu. Ta jí má pomoci při práci a v čerpání inspirace. Sai se sice zdráhá, ale záhy podléhá a ocitá se v podivném světě mimo realitu, ve kterém se pochybují podivná stvoření lačnící po krvi. Nevědomky se tak ocitá v obrovském nebezpečí nejen ona sama, ale i její nejbližší přátelé…

V první řadě bych chtěl říci, že jde o hodně zvláštně (netradičně) pojatý film s upíří tematikou, který v mnoha lidech (i v mně samém) vyvolal dosti rozporuplné pocity. Samotný tvůrčí nápad nebyl přitom špatný, stejně jako je provedení – tedy alespoň po vizuální stránce si totiž nemůžu zas až tolik stěžovat, ovšem zbytek se nese v dosti chaotickém a místy až nudném duchu. To se týká především dialogů, spousty hluchých míst a hromady otazníků, které se mi během sledování začaly hromadit v hlavě.

Přitom samotný svět mimo realitu kam se hlavní hrdinka a její přátelé po vdechnutí drogy ocitli, nebyl zas až tak hrozný. Mělo to artový nádech, hra barev a stínů byla taky oku lahodící, náznaky slušné atmosféry by se tu taky našly – ovšem hororový fanda zrovna moc spokojený nebude, protože se tu sice dočkáme i několika záběrů na vyceněné tesáky, dojde i na krev, ale těchto světlejších okamžiků tu bylo poskrovnu.

Snad kdybych byl sám pod vlivem drog, tak bych si tuto podívanou užil více – jen je prostě neberu a ani nehodlám začínat. Co se hereckého obsazení týče, ani tady to nebylo vyloženě špatné, přestože většinu zúčastněných jsem viděl poprvé v životě. Jenomže samotný scénář byl velkou slabinou celého filmu, takže postavy jako takové mi moc k srdci nepřirostly, ostatně stejně jako celý film.

Hodnocení3
Bled tak sice řadím do skupiny filmů, které dokáží alespoň částečně zaujmout, ale vidět ho už znovu nepotřebuji. Našla by se tu jistá dávka originality, netradiční pojetí taky nebylo špatné, ale zápory převyšovaly vše ostatní.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář