Black Water: Abyss (2020)


Režie: Andrew Traucki
Rok výroby: 2020
Délka: 98 min
Země: Austrálie / USA

Hrají:
Jessica McNamee … (Jennifer)
Luke Mitchell … (Eric)
Amali Golden … (Yolanda)
Benjamin Hoetjes … (Viktor)
Anthony J. Sharpe … (Cash)
… a další

 

Dva mladé páry se vydávají za dobrodružstvím na sever Austrálie. Jejich známý Cash totiž tvrdí, že během pátrací akce po dvou japonských turistech objevil v džungli dosud neprozkoumanou jeskyni. Spustí se do průrvy a skutečně naleznou podzemní jeskynní systém zpola zatopený vodou. Netuší však, že se venku přižene obrovská bouře, která je zde uvězní. Voda totiž začne rychle stoupat, dojde k sesuvu půdy a navíc se ukáže, že zde nejsou sami. Pod hladinou se totiž skrývá hladový krokodýl a šance na přežití se snižují každou minutou…

Po sedmileté pauze se režisér Andrew Traucki opět objevil na scéně, aby divákům nabídl další zvířecí survival. Že v tomto hororovém subžánru není žádným nováčkem, jste se mohli přesvědčit již u jeho starších kousků, jako jsou Krvavá laguna nebo Útes smrti. A právě první jmenovaný nese obdobný název jako tento – leč jde o zcela volné pokračování a oba filmy toho mnoho společného nemají. Tedy až na krokodýlí čelisti a zoufalý boj o přežití.

Stejně jako před léty se režisér rozhodl vše vsadit především na postupné budování atmosféry a několik úderných, leč dobře provedených krokodýlích útoků. Žádné gigantické monstrum, žádné přemrštěné digitální efekty, a to se mi na něm líbí asi nejvíce. Zpola potopená jeskyně se ukázala být slušným prostředím k natočení filmu, zvláště když pracujete především s náznaky, dobrým zvukovým doprovodem a šetrným podsvícením. Jen v samotném závěru se dle mého nechal až moc unést a akční finále mi do toho zas až tolik nepasovalo. Ale tak to je otázka vkusu a momentální chuti.

O trochu horší už to bylo s tou omáčkou okolo. Postavy jako takové mi nějak zvlášť nevadily a některé z nich mi byly i docela sympatické, no o dost horší už to bylo s úrovní dialogů a přesvědčivostí některých momentů. Ale to zas u tohoto režiséra není žádná novinka, spíše bych řekl jeho neduh. Každopádně si myslím, že i tentokrát odvedl slušnou práci, za kterou se určitě stydět nemusí. Nicméně na krokodýlím jídelníčku bych určitě skončit nechtěl, přestože sám jsem měl už tu čest krokodýlí maso ochutnat na jedné z mých dovolených a musím uznat, že není zrovna nejhorší.

 

Hodnocení5
Black Water: Abyss není sice žádná zázračná podívaná, ale průměrné ohodnocení si jistě zaslouží. Je tu několik opravdu povedených scén, najde se tu však i několik slabších momentů. Krokodýlím filmům rozhodně ostudu neudělal.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář