Režie: David Nerlich, Andrew Traucki
Rok výroby: 2007
Délka: 90 min
Země: Austrálie
Hrají:
Diana Glenn … (Grace)
Maeve Dermody … (Lee)
Andy Rodoreda … (Adam)
Ben Oxenbould … (Jim)
Fiona Press … (Pat)
…a další
Po filmu Open Water se další filmaři pokusili okopírovat námět. Povedlo se to?
Začínají prázdniny a tři kamarádi Lee, Grace a Adam se vydají na řeku Barr Backwaterov (která je daleko od civilizace) chytit pár ryb. Ale něco jim převrátí loď. A sežere jednoho člověka, který je doprovází. Je to krokodýl. Grace a Adam vylezou na strom. Lee zůstane na převrácené lodi. Krokodýl ji mezitím terorizuje a ona pomalu šílí. Když se konečně vzchopí, skočí do vody… Adam navrhne zkusit loď převrátit nazpátek. Sice se mu to povede, a hned potom na něj krokodýl zaútočí. Grace a Lee začínají znovu šílet a nechtějí zemřít. Hlavně Grace, protože čeká dítě. Ale jak se dostat z bažin, když nikde není žádná loď?
Jak jsem již zmiňoval, film kopíruje snímek Open water. Parta lidí je uvězněna na stromě (v Open Water byli ve vodě). Film je velmi zdlouhavý a nudný. Naštěstí je tu jedna scéna s krokodýlem v noci, kdy létají blesky a kdy krokodýl žere jednoho chlapa, přičemž jsou Lee a Grace zoufalé. Tato scéna vytáhla film alespoň na lehký průměr. Herečka, která hrála Lee, mi byla těžce nesympatická a nedá se říct, že by vůbec hrála. Scéna, kde ležela na lodi a křičela, byla hrozná. Herečka strašně přehrávala.
Krokodýl vypadal v některých scénách hodně uměle. Trapné bylo jeho závěrečné zabití. Spoiler! – Lee strčí krokodýlovi pistoli do huby a mačká spoušť asi 5x, dokud nevystřelí, a krokodýl ne a ne stisknout zuby a sežrat ji. – Konec spoileru.
Průměrný animal horor plný naprostých blbostí, ale rozhodně se na něj
dívat dá. Když už nic jiného, tak je zde k vidění docela pěkně udělaný
krokodýl, který až na pár záběrů vypadá hodně slušně. Tohle je jasný
důkaz toho, jak málo stačí ke štěstí. Rozpočet asi nebyl největší, herci
předvedli dobré výkony a hlavně děj pěkně odsýpá. Bohužel jak už jsem
poznamenal film je plný totálních kravin viz: krokodýl stáhne dívku pod
vodu, cloumá s ní ve vodě jak o život a ta nakonec vyleze s jednou menší
dírkou ve stehnu. To se může stát leda tak maximálně když vás kousne
nějaký malý ratlík….
hm,dost nudny film……….a aj jeho pokracovanie.je sice o dost lepsi (kedze 1 je nudna),ale tiez ma nicim neprekvapil…..tento film som ohodnotil 10% a jeho pokracovanie 20% ……………. hm,co uz
Ano, bohuzel. Radsi zustanu u Crocodile od T. Hoopera je sice blbej ale aspon ne tak nudnej
Takže další sračkovina?