Black Sheep (2006)


Český název: Černé ovce
Režie: Jonathan King
Rok výroby: 2006
Délka: 87 min
Země: Nový Zéland

Hrají:
Nathan Meister … (Henry Oldfield)
Peter Feeney … (Angus Oldfield)
Danielle Mason … (Experience)
Oliver Driver … (Grant)
Tandi Wright … (Doctor Rush)
Tammy Davis … (Tucker)
…a další

 

Henry přijíždí po letech na rodný statek, aby se zde setkal s bratrem Angusem a mohl tak od něj dostat svůj podíl. Jenže netuší, že jeho bratr dělá za pomoci doktorky Rushové genetické pokusy na ovcích a ty se vymknou z rukou poté, kdy dva ochránci zvířat ukradnou zkušební vzorek a při útěku nádobu rozbijí. Na svobodu se tak dostane malý mutant, který svým kousnutím nakazí všechny, jenž s ním přijdou do styku. Člověka či zvíře nevyjímaje. Ti začnou mutovat a zatouží po lidském mase. V okolí tak brzy začnou přibývat mrtvoly a každý, kdo za sebou uslyší béé béé, musí dát rychle nohy na ramena. Henry se tak nečekaně ocitá v ohrožení života a nezbývá mu nic jiného, než se nebezpečí postavit čelem a pokusit se zastavit to co jeho bratr způsobil. Má to ovšem jeden obrovský háček: Henry má totiž už od dětství panickou hrůzu z ovcí, což bude docela problém!

Moc Novozélandských filmů neznám, ale o čem jiném by jejich film měl být než o ovcích, kterých tam žije několik miliónů. Zvířecích hororů existuje už spousta, ale myslím si, že tentokrát jde o jednu ze světových rarit. Pro režiséra J. Kinga to byla premiéra a tak si nechtěl udělat u svých kolegů ostudu a rozhodl se tento snímek okořenit, lépe řečeno trochu odlehčit a přidal i několik komediálních prvků. Což se mu myslím docela povedlo a po shlédnutí Černých ovcí jsem byl spokojený. Filmy obsahující nebezpečný virus a lykantropii mám, a tak po všech těch vlkodlacích a kočičích lidech konečně změna.

Přitom ze začátku se zdá, že půjde o další průšvih, kterému se všichni jen vysmějí a nebudou ho brát vážně. Kdo by se taky při pohledu na obyčejné ovce bál. Jenže chyba lávky. Jakmile se začne šířit nákaza a ovce začnou napadat lidi i jiné zvířata zjistíme, že zas takový propadák to nebude. Krev začne stříkat proudem, vzduchem proletí několik oddělených končetin a dokonce se dočkáme i proměny v ,,ovcodlaka‘‘ Jak už jsem podotknul na začátku objeví se zde i dostatečné množství komických situací, které vás zcela určitě rozesmějí. Především jde o několik vydařených hlášek, či chování ovcí. Bude mít šanci sledovat pěstní souboj s rozzuřeným zvířátkem, lidské kopyta, legrační gore efekty, které ovšem svůj účel dokáží splnit na jedničku a mnoho dalších prvků černého humoru.

Nejvíce mě dostalo nádherné ostrovní prostředí, na kterém si u filmu výslovně potrpím. Když se k tomu přidá skvělý hudební doprovod a běžící krvelačné ovčí stádo je o zábavu postaráno. Režisérovi se celkem slušně dařilo měnit atmosféru filmu a tak se divák chvílemi smál a poté mlčky sledoval krvavé řádění nenažraných zvířat. Jak už to u podobných filmů bývá, tak i zde se našlo dost nudných pasáží – postavy pořád utíkají z jedné lokality do druhé, ovce se znenadání objeví, vyvraždí všechno kolem a hlavní hrdinové jako zázrakem pokaždé o vlas uniknou smrti. Tato kostra už byla k vidění snad stokrát, ale pořád kupodivu docela funguje a diváci si rádi strpí. Tedy pokud se u toho neunudí k smrti, a to se tady určitě nestane. Zvláště když jednotlivé masky jsou tak roztomilé a dokonce i celkem slušně zpracované. Herecké výkony všech hlavních aktérů jsou rovněž na docela solidní úrovni a bylo vidět, že je jejich práce vyloženě baví, protože si jí pořádně užili.

Hodnocení7
Pokud máte rádi hororové komedie plné černého humoru, tak film Black Sheep je pro vás tím pravým. Najde se zde spousta dobrých hlášek, solidních hereckých výkonů, pěkné masky, líbezná hudba i nádherné prostředí. Docela se těším na další režisérovy kousky, které jak doufám na sebe nenechají dlouho čekat.
70%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

  1. daxterl 20 srpna 2011 v 20:25

     no ty vole nebo spíš ty ovce já se na youtube koukal na gore scene z ruzných horroru a vybraly ty nejmasivnější a řeknu vám neni to nic hezkyho když u toho jíte něco masitýho a to se mi už stalo dvakrat takže máte určite skvělou představu v jaky stavu je ted moje podlaha ale našttěstí mám u sebe colu což (funguje to jen u gore scene) je štígro protože to potlačuje, vážně je to na blití 

  2. snenat3 7 ledna 2010 v 01:41

    Na ten film som sa celkom tesil co to bude zac a treba priznat ze to bola taka trochu hlupost ani nie to jak ich tie ovce zabijali ale to jak sa ty ludia premenili na ovce to mi tam nesedelo ale davno som sa na horore uz nezasmial to teda hej to by ma nenapadlo ako ukoncit film ze si tam proste naprdia a oni im tam hodia zapalovac to fakt nemalo chybu 60%

  3. Sheldon 4 ledna 2010 v 17:47

    Black Sheep jsem viděl před dvěma lety na narvaném půlnočním představení v Thermalu na MFF v Karlových Varech za úvodního proslovu sympatického režiséra a celé kino se řezalo už od úvodních záběrů. Řada diváků odpadla posilněná alkoholem nebo usnula, ale zážitek to byl. Je tam řada skvělých fórů a silně to připomíná začátky Petera Jacksona, v jehož firmě vznikaly triky. Na druhou stranu když jsem si to pak pouštěl podruhý už to taková sranda nebyla, ale mírný nadprůměr to je.

Nový komentář