Biohazard: Damnation (2012)


Český název: Resident Evil: Zatracení
Režie: Makoto Kamiya
Rok výroby: 2012
Délka: 100 min
Země: Japonsko
Alternativní název: Resident Evil: Damnation

Hrají (hlasy):
Matthew Mercer … (Leon S. Kennedy)
Courtenay Taylor … (Ada Wong)
Wendee Lee … (Svetlana Belikova)
Dave Wittenberg … (Buddy)
Val Tasso … (JD)
… a další

 

Agent Kennedy je odvolán z dovolené a poslán na tajnou misi do malé země bývalého východního bloku. Ještě než se stačí pustit do práce, je z mise odvolán. Odmítne však uposlechnout rozkazy nadřízených a pouští se do pátrání na vlastní pěst. Hodlá totiž prošetřit zvěsti o tom, že se ve válce mezi armádou a povstalci používají biologické zbraně. Což se následně potvrdí přítomností mutantů a lidí ovládaných hrozivým parazitem Plagou. Navíc se na místě objevuje i Ada Wong, která Leona varuje před nebezpečím, které se skrývá za oponou válečné zóny. Čisté svědomí totiž nemají jen povstalci, ale i armáda v čele s presidentkou Belikovou…

Capcom rozhodně nezahálí, a to jak co se herní série Resident Evil týče, tak i té animované (Biohazard). Po krátkometrážním snímku Biohazard 4D: Executer (2000), který vše odstartoval, přišel na řadu Biohazard: Degeneration (2008). No a v době kdy si diváci velice oblíbili 3D (a nejen animaci) přišli s dalším volným příběhem, v němž hraje důležitou roli jedna z postav herní série – Leon S. Kennedy. Toho až do Resident Evil: Retribution (2012) režisér filmové série Paul W. S. Anderson přehlížel. On se stejně moc herní předlohy nedržel, takže si z toho těžkou hlavu rozhodně nedělal.

Japonci hlavního hrdinu tentokrát vrhnou do občanské války ve fiktivní zemi, kde se povstalci označení vládou za teroristy snaží bojovat za svobodu i za pomoci hrozivé biologické zbraně. Jenže ani vláda nemá čisté svědomí a Leon brzy pochopí, že stojí uprostřed biologické hrozby obrovských rozměrů, špinavé politiky a bláznivé ideologie. Nebýt jeho výcviku, pověstného štěstí a shody náhod, tentokrát by rozhodně se zdravou kůží nevyvázl. To vše je nám nabídnuto ve 3D animaci, kterou si diváci samozřejmě nejvíce vychutnají díky 3D televizi. Nemusí však smutnit ani ti, kteří si to pustí jen na svém PC. Přijdou sice o část zábavy, ale i tak je tento příběh docela poutavý.

Hodnocení5
Nechybí slušná atmosféra, akční pasáže ani vygradované finále. Dojde i na city a ukáže se, že i z nepřátel se můžou stát přátelé v boji o přežití. Samozřejmě se zde dočkáme i několika trefných hlášek, odkazů na herní sérii a diváci by si neměli nechat ujít video, které se objeví během závěrečných titulek. Jen škoda, že první polovina filmu není tak záživná jako ta druhá.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář