Bigfoot Vs. Zombies (2016)


Režie: Mark Polonia
Rok výroby: 2016
Délka: 79 min
Země: USA

Hrají:
Danielle Donahue … (Renee)
Dave Fife … (Ed)
Jeff Kirkendall … (Dr. Peele)
Ken Van Sant … (Duke Larson)
Bob Dennis … (Andy)
James Carolus … (Stu)
… a další

 

Doktor Peele vede tajné vědecké zařízení na vzdálené farmě. Pomocí experimentálního séra, které vpichuje do mrtvol, se mají těla rychleji rozkládat, jenomže dojde k pochybení a účinky mají zničující následky. Mrtví začnou naopak ožívat a zaútočí nejen na něj samotného, ale i pomocný personál. Dokonce i lovec Duke je bezradný, ale na scéně se objevuje nečekaný zachránce. Legendární Bigfoot, který žije v nedalekých lesích. Dokáže však zastavit zombie, které jsou ve velké přesile?

Již samotná tvůrčí myšlenka vzbudila dost pochybností, zda má vůbec cenu obětovat svůj čas a sledovat tento film. A co teprve když divák zbystří jméno režiséra. Mark Polonia je totiž sice docela plodný tvůrce, jenomže většina jeho filmů jsou nízkorozpočtové braky dosti pochybné (no spíše podprůměrné) kvality. Už několikrát jsem se zařekl, že s jeho tvorbou končím, přesto se k němu vracím pořád znovu a znovu. Proč? Sám nevím, asi jsem vážně „sadomasochista“ a nevím, co s volným časem.

Příliš zajímavých scén či snad alespoň trošku dobrých efektů neuvidíme ani zde. Bylo by fér říct na rovinu, že jde o jeden velký paskvil. Masky nemrtvých jsou z větší části otřesné, někteří aktéři mají gumové, na jiné už nezbyli peníze a tak si obličej a ruce jen zašpinili prachem a moukou. Speciální (digitální) efekty jsou taktéž otřesné, no a o hereckých výkonech si můžeme nechat jen zdát. Většina zúčastněných by se neuplatnila ani v ochotnických představeních.

Polonia se občas snažil o humorné dialogy či scény, ale jediné čemu se tu někdo tak zasměje (kromě té hrůzy před kamerou) je ztvárnění samotného Bigfoota. Toho hrál herec v opičím převleku od Vietnamců, většina vedlejších postav byla větší jak on sám a viditelně mu dělal problém se v tom kostýmu jen pohybovat. Lidské maso a vnitřnosti zde byly nahrazeny kusem hadru namočeného v červené barvě.

Hodnocení1
Moc jsem si od toho nesliboval, ale takovou tragédii jsem taky nečekal. Nebýt toho, že jsem se u toho párkrát zasmál nad trapností celého filmu, dal bych tomu rovnou ODPAD.
10%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář