Big Bad Wolf (2006)


Režie: Lance W. Dreesen
Rok výroby: 2006
Délka: 95 min
Země: USA

Hrají:
Trevor Duke … (Derek Cowley)
Kimberly J. Brown     … (Samantha ‘Sam’ Marche)
Richard Tyson … (Mitchell Toblat / The Beast)
Sarah Aldrich … (Gwen Cowley)
Christopher Shyer … (Charlie Cowley)
Andrew Bowen … (Scott Cowley)
…a další

 

O tomto filmu jste asi nikdy neslyšeli. Což je celkem škoda, není to bůhví jak skvělý horor, ale na takhle levný film ujde.

Děj
Na začátku jsme v jakémsi pralese. Zde probíhá nějaká menší válka (nebo něco podobného, stejně na tom nesejde). Na jednu jednotku zaútočí velká bestie. Pár vojáků zabije. Poté se přesuneme k partičce mladých lidí (hlavní je kluk Derek se svoji holkou Samanthou), kteří jedou na chatu oslavovat a užívat si. V noci je napadne stejná bestie, která napadla vojáky v pralese. Zabije pár mladých lidí, ti dva stihnou utéct. Druhý den ráno jdou na policii a po výslechu pro ně přijede Derekův nevlastní otec. Ten se ale chová divně, takže ho začnou podezřívat, že by mohl být tou bestií (myslím tím vlkodlakem). Tak začnou pátrat, třeba tak, že ho pozorují. Mohou zjistit, že to on zabil všechny jejich kamarády, ale potřebují jeho DNA. Tak jde Samantha pro vlasy z kartáče. Ale “on” ji chytí a aby nevypadala podezřele, udělá mu orální sex (takto získala DNA). Poté přijede Derekův opravdový otec a chce mu něco důležitého říct, takže se sejdou v parku, kde je však “falešný” otec špehuje. Pravý otec Derekovi sdělí, že byl s jeho druhým otcem v boji a tam je něco napadlo. Když se rozloučí, falešný otec se chystá na pravého otce. Derek se zase chystá na finální souboj. Vrací se na chatu spolu se Samanthou. Objeví se tam ještě pár pubertálních novinářů. Začíná zmiňovaný souboj. Vlkodlak je hodně silný. A má navrch. Takže vyhraje Derek se Samanthou, nebo zemřou?

Hodnocení
Hned na začátek bych chtěl říct, že kvalita vlkodlaka mě velice zklamala. Nejen, že chodí po dvou (dobře v pár filmech a klasický Universal filmy také chodili, ale ne tak směšně jako tady), ale dokonce umí i mluvit. A samotná proměna je příšerná.

Jedná se sice o béčkový teenager-horor, ale toto si mohli tvůrci odpustit. Začátek a konec je perfektní, co je ale docela špatné, je ten zbytek mezi tím, nic zajímavého se tam neděje, jen repetetivně koukáme na to, jak někdo někoho sleduje. No alespoň že konec je opravdový masakr. Jinak se ale jedná o klasický scénář. Herci celkem ujdou, hlavně ten, co hraje vlkodlaka.

Vlkodlak má takové hodně drsné a občas trapné hlášky (třeba po znásilnění a zabití jedné dívky, když její kluk řekne: “Hajzle byla to ještě panna.” A vlkodlak: “Teď už ne”). To jsou takové hlášky, které mě spíš naštvou, protože už přestávám mít kvůli nim strach.

 

 

 

Hodnocení5
Takže kdybych to měl shrnout, tak je film takovým lehkým nadprůměrem 55%. Kazí mu to vlkodlačí proměna a nudný prostředek.
50%

Sdílejte článek

  1. Solo 23 října 2008 v 21:27

     No tak ještě, aby jsi vykecal všechno. Tohle je jen upozornění, že jsi toho napsal až dost. Německy umím velmi dobře, stejně jako anglicky. Nestěžuju si na nic – navíc s tebou i souhlasím v tom na co jsi ve své recenzi poukazoval. Nemíním se s tebou tady zase hádat ve dvaceti příspěvcích, které stejně nikam nepovedou.

  2. zbynek smejkal 23 října 2008 v 21:01

    Nevím přesně na co si stežuješ nikdo si nějak extra nestěžuje jen ty. Nevím proč. No jestli si na to koukal na RTL tak nevím jestli to tam dávaly a ví o tom určitě extrémně moc lidí co? xD.Ale buď neumíš Německy(či v jakým jazyku to RTL dabuje, a nemyslím to urážlivě nýbrž německy taky neumím) a nebo jsi to neviděl protože je sice pravda že jsem vykecal trochu víc ke konci(Ale nejdulezitejsí cást jsem vynechal) ale vynechal jsem dost podstatný části ze zbytku filmu, bavil jsem se o tom i s jedním členem tohoto webu a řekl přesně co říkám Já. tak přesně nevím na co si stěžuješ.

Nový komentář