Big Ass Spider! (2013)


Český název: Monstrpavouk
Režie: Mike Mendez
Rok výroby: 2013
Délka: 80 min
Země: USA
Alternativní název: Mega Spider

Hrají:
Greg Grunberg … (Alex Mathis)
Lombardo Boyar … (Jose Ramos)
Clare Kramer … (poručík Karly Brant)
Ray Wise … (major Braxton C. Tanner)
Lin Shaye … (paní Jefferson)
… a další

 

Alex Mathis žije v Los Angeles a živí se deratizací a dezinsekcí. Souhrou náhod skončí v jedné z místních nemocnic zrovna ve chvíli, kdy je do místní márnice omylem přivezena neznámá mrtvola. V jejich útrobách se skrýval zmutovaný pavouk, který je výsledkem nevydařeného vojenského experimentu. Naneštěstí se mu podaří zmizet ještě před příjezdem armády a skupiny vědců a zanedlouho rozpoutá v ulicích města hotové pozdvižení. Nejen že je velice agresivní, ale zároveň i neuvěřitelně rychle roste do gigantických rozměrů. Navíc vypadá, že je téměř nezničitelný, protože armáda začíná být při pokusech o jeho eliminaci úplně bezradná. Naštěstí je tu ještě Alex a jeho potrhlý parťák, člen nemocniční ochranky Jose…

Velké množství podobně laděných monster filmů, v nichž hrají hlavní úlohu gigantičtí zvířecí zabijáci, pochází z dílny společností Asylum, Nu Image či Syfy – což už dopředu ve většině případů znamená, že jde o laciná céčka, které jsou plná špatných digitálních efektů, stupidních postav a dialogů. Big Ass Spider! je na tom sice podobně, ale na rozdíl od valné většiny z nich se sám nebere vůbec vážně a Mike Mendez se rozhodl natočit sci-fi komedii, ve které zas až tolik nejde o to diváka vyděsit, ale spíše svou naivitou hlavně pobavit. Což samozřejmě znamená, že hororoví fandové dost ostrouhají, ale ani oni nebudou ochuzeni o několik šťavnatých scén.

Navíc hlavní postava není žádný superhrdina, ale obyčejný ňouma a dobrák, který má prostě víc štěstí než rozumu. Sám by na to však v žádném případě nestačil, a proto mu zde po boku stojí ještě větší blázen Jose. Tahle správně ujetá dvojice dokázala kupodivu (skoro) utáhnout celý film a dala tak šanci se alespoň přiblížit k pomyslnému průměru. Sama by na to však v žádném případě nestačila, ale naštěstí tu byli ještě nepříliš oblíbené CGI efekty a herci (osobnosti), kteří se objevili ve vedlejších rolích.

Mimo jiné se tu krátce objevila Lin Shaye i sám Lloyd Kaufman. Co se samotného pavouka týče, tak ten se mi popravdě více líbil v prvních fázích svého postupného vývoje, než když se později změnil v giganta s velkou prdelí. Jeho řádění v nemocnici a zvláště rozpouštění obličejů jeho obětí, patří vůbec k tomu nejlepšímu, co je zde k vidění. Následné krmení v parku a souboje s armádou už dost smrděly trapností.

Hodnocení4
Pokud však hledáte nějakou oddechovou záležitost, u které si odpočinete a trochu i pobavíte, tak Monstrpavouk by mohl být tou správnou volbou.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář