Beyond Re-Animator (2003)


Český název: Návrat Re-Animátora
Režie: Brian Yuzna
Rok výroby: 2003
Délka: 95 min
Země: Španělsko

Hrají:
Jeffrey Combs … (Dr. Herbert West)
Tommy Dean Musset … (Young Howard ‘Howie’ Phillips)
Jason Barry … (Dr. Howard Phillips)
Bárbara Elorrieta … (Emily Phillips)
Elsa Pataky … (Laura Olney)
Ángel Plana … (Kitchen Zombie)
Javier Sandoval … (Cop 1)
…a dalš

 

Herbert West se vrací ve svém již druhém pokračování hororu o doktorovi, který si myslí, že smrt je jen nemoc a dá se léčit. Jak dopadl?

Začátek patří dvěma chlapcům a dívce jménem Emily. Do jejich domu vtrhne takový divný chlápek bez dolní čelisti. Toho se podaří zneškodnit a tím je zatčen i doktor H. West za to, že ho oživil. Když ho odváží policie, jeden z kluků sebere takovou injekci se zelenou tekutinou.

O několik let později se nacházíme spolu s Westem ve vězení, kde stále zkouší na krysách svoje experimenty. Dostane zařazení spolu s novým doktorem Howardem. (SPOILER) Když West tehdy zapříčinil smrt Howardovy sestry, hoch si umínil, že se nebude chtít pomstít, ale že s ním bude pracovat. (SPOILER) Jeden vězeň má později srdeční zástavu a zemře. West mu píchne svoji zelenou medicínu. Pacient znovu ožije a napadne strážníky. Začíná sled událostí, v nichž ve vězení vypukne vzpoura, jatka a smrt, oddalovaná Westem až k pokusům o její úplné zvrácení.

Toto je první Re-animator, kterého jsem viděl. Přišel mi jako velká pecka, od studia, které vydalo Arachnida. Taktéž jsem dlouhou dobu o žádném jiném Re-animatorovi neslyšel. Poté, co jsem viděl i ostatní Re-animatory, u mne tento film spadl jen do kategorie lehkého nadprůměru.

Vězeňské prostředí není pro H. Westa vůbec špatné, má tu plno obětí pro své pokusy. Ale výstavba neboli kulisy se mi moc nelíbily. Jelikož jsem už vězení viděl (ale nebyl jsem zavřený) tady to mi přišlo poněkud chabé. Vězni mi nepřišli moc dobří. Jako herci ve vedlejších úlohách byli překousnutelní, ale neměli moc dobré role. Zvláště výrazná byla na druhé straně následující trojice. J. Combs vydal jako vždy svůj “kamenný” výraz a zahrál postavu velmi dobře a přesvědčivě. Elsa Pataky je sexy a hraní jí jde od ruky. A nakonec Jason Barry, který je spíše nováčkem, taky podal nádherný výkon.

Jak jsou na tom gore efekty, kterými je Re-animator proslulý? Inu, jsou skvělé, krev tu opravdu cáká proudem. Nejdrsnější scéna pro muže je určitě ukousnutí penisu.

Hodnocení5
Takže abych to shrnul, Filmax udělal dobrý film se skvělými herci, špatnými kulisami a průměrným scénářem. Je to film, který si rád zase někdy pustím, abych zahnal chuť po krvi. West je vlastně vždy zárukou kvality, ne? A co mě nejvíc štve? Že zrušili pokračování.
50%

Sdílejte článek

 1. Solo 18 června 2011 v 21:30

  Tak tohle už beru spíš jako takovou humornou černou
  komedii s prvky hororu. West nám lehce změknul a už nebyl tak výrazný.
  Zdatně mu konkurovala pohledná Elsa Pataky a dokonce i sám velitel věznice.
  Morbidních scének tu naštěstí bylo docela dost, stejně jako ujetých momentů,
  takže jsem neusínal nudou. Bohužel tento díl mi k srdci zas až tolik
  nepřirostl, abych si jej v brzké době musel pustit znovu. 

 2. Eraserhead 27 října 2009 v 11:23

   Až mě překvapuje, že ač třídílná série, všechny její části si udržují takřka stejnou kvalitu. Tentokrát se přeneseme do věznice a trošku v čase (přece jenom, Combs nám trochu zestárl a prošedivěl). Hlavní zápletka je v podstatě stejná jako u předešlých dvou snímků – pokusy s oživováním lidí (plusem je, že je trošku rozvíjena – pokusy jsou lepší a West už přišel na to, jak oživlým vrátit “rozum” – oživlí tak mluví a chovají se “částečně” racionálně – částečně píšu záměrně, protože kdyby se chovali ZCELA racionálně, o čem by ten film asi tak byl, že jo). Naprosto vynikající roli (s níž si hodně pohrál a počítám, že si ji hodně užíval) předvádí ředitel věznice, jeho přerod v krysu (a její ztvárnění) je fakt perfektní. I ta novinářka nebyla zase tak marná (nemyslím jen vzhled :-)). A hned od prvního okamžiku, kdy se na scéně objeví sestra z vězeňské ordinace, jsem si říkal, jestlipak je ukáže – jestli jsem bych uspokojen nebo nasrán ale neprozradím……

Nový komentář