Bats (1999)


Český název: Netopýři
Režie: Louis Morneau
Rok výroby: 1999
Délka: 91 min
Země: USA

Hrají:
Lou Diamond Phillips … (Sheriff Emmett Kimsey)
Dina Meyer … (Dr. Sheila Casper)
Bob Gunton … (Dr. Alexander McCabe)
Leon … (Jimmy Sands)
Carlos Jacott … (Dr. Tobe Hodge)
…a další

 

Ospalé texaské městečko Gallup je jen další dírou v Americe. Žijí tu poklidní obyvatelé, kteří se nudí každý den, tedy až do dneška. Mladá dvojice si zrovna užívá v autě, když je najednou napadne hejno netopýrů a pochutná si na nich. Útoky začnou být čím dál častější a zděšení obyvatelé města zatlačí na šerifa Kimseyho, ať povolá odborníka. Do Gallupu tak přijede doktorka Sheila s asistentem Jimmym. Zjistí, že netopýři jsou nepovedeným vládním pokusem (jak už to tak většinou bývá). Jejich takzvaný otec doktor McCabe jim vpíchl virus, který zvyšuje inteligenci  a agresivitu. Jenže se to vymkne kontrole a tak trojice našich hrdinů (Sheila, Jimmy a Kimsey) musí pustit do domova těchto tvorů, kteří žijí v opuštěném dole.

Klasický béčkový film o obehraném tématu, kdy vláda dělá genetické nebo jiné výzkumy na zvířatech a potom se jim to zvrtne. Kolik takových filmů jsme už viděli. Jenže tady se skloubil film, který se vymyká kontrole sám o sobě. Herecké obsazení i výkony jsou na dobré úrovni, co se však týká triků i samotného děje, to je opravdu bída. Netopýři jsou neskutečně obratní, inteligentní a nezastavitelní (prokoušou i pletivo jako nic). Zobrazené létající hejno je jen digitálním výmazem filmového štábu a nic horšího jsem už dlouho neviděl.

Co se týká hudby tady jsem neutrální. Nebyla sice nic extra, ale určité úryvky na mě působili celkem příjemně a určitě vylepšili film. Autorem je Graeme Revell. Herecké obsazení, jak už jsem zmínil, je dost dobré. Dina Meyer hrála ve filmech Hvězdná pěchota a Saw. Lou Diamond Phillips známý především z filmu Mladé pušky nebo Big Hit. Bob Gunton se objevil ve Vykoupení z věznice Shawshank. Tito všichni jsou skvělými herci a moc nechápu, proč se propůjčili tomuto filmu. Scénář napsal John Logan, který mimo jiné je scénáristou filmů Tornádo a Letec. Režisér Morneau není žádný začátečník, ale jeho filmy nepatří mezi ty nejlepší. Natočil dost podobné díla jako tohle. Za zmínku stojí filmy Hitcher 2 nebo trilogie o dinosaurovi Carnosaur.

Hodnocení3
Jak už jsem řekl – efekty jsou hrozné, děj a námět se inspiroval snad desítkou filmů před ním, ale na druhou stranu za dobré herecké obsazení a slušnou hudbu dávám...
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář