Backwoods (2008)


České názvy: Zapadákov / Krvavé vykoupení
Režie: Marty Weiss
Rok výroby: 2008
Délka: 85 min
Země: USA

Hrají:
Haylie Duff … (Lee)
Ryan Merriman … (Adam)
Danny Nucci … (Perry)
Mimi Michaels … (Maggie)
Deborah Van Valkenburgh … (matka Ruth)
Robert Allen Mukes … (Josiah)
… a další

 

Generální manažer a šéf společnosti s videohrami Johnny se rozhodne vzít sedm zaměstnanců na společný teambuilding do odlehlých lesů národního parku Jasper Park v Severní Kalifornii. Ti z toho nejsou zrovna dvakrát nadšení, protože si dokáží představit mnohem zábavnější aktivity, než hrát paintball v bývalé vojenské oblasti, ale nechtějí mu odporovat. Netuší však, že toto místo je nyní domovem podivného kultu (sekty), která zabije každého, kdo naruší jejich teritorium. Tedy kromě dívek, které využívají k plození vlastních potomků. Takže ještě dřív, než stačí vypuknout plánovaná zábava a sbližování s kolegy, budou muset všichni zúčastnění začít bojovat o holé přežití…

Svého času jsem měl lesní survivaly docela rád, stejně jako všechny ty buranské, geneticky zdegenerované rodinky jako tomu bylo třeba v Pachu krve nebo Hory mají oči a jim podobných. Režisér Marty Weiss byl zřejmě podobný fanda, jenomže na rozdíl ode mě se rozhodl natočit vlastní televizní horor a jelikož nikdy nepatřil mezi machry ve svém oboru, tak to podle toho bohužel i dopadlo. Backwoods totiž rozhodně nepatří mezi ty filmy, na které bude vzpomínat v dobrém a příliš záživné podívané vám rovněž nenabídne.

Svým způsobem se tu totiž čerpala inspirace z kdečeho a vykrádalo se tu opravdu ve velkém. Jenomže v dosti mrzkém a ne moc kvalitním provedení. Což se taky projevilo na celkových ohlasech diváků i kritiků, které byly v drtivé většině velmi negativní. Žádná pořádná hororová podívaná tu na nás nečeká, tedy alespoň taková, která by se vám nesmazatelně vryla do paměti. Pár slibných momentů – smrtí by se tu sice našlo (především pak ve scénách, ve kterých úřaduje luk a šípy), ale divák si bude neustále říkat „tohle jsem už viděl někde jinde a mnohem lépe zpracované…“. Pár náznaků zajímavé atmosféry by se tu taky našlo, jenomže to dost zabíjeli i nepřesvědčivé herecké výkony většiny zúčastněných. Prostě jim to zděšení, bolest a zoufalost moc věřit nebudete.

To samé platí i o buranské sektě. Strach z ní rozhodně nešel – kromě hlavního přerostlého magora tu ani není pokus o nějaké masky, nebo deformace. Spíš mi přišlo, že šlo o zašpiněnou partičku výrobců drog, kde to největší hovado mělo privilegium, že znásilňovalo zajaté ženy a dívky. Spousta scén navíc vypadala směšně (viz napíchnutý borec, který jednou rukou stačil nabíjet i střílet od pasu puškou). Jediné, co mě trošku zaujalo, bylo obsazení Haylie Duff (ta však rozhodně nedosahuje kvalit své sestry Hilary) a Mimi Michaels si pamatuji z Boogeymana 3. I ony však předvedly spíše podprůměrné výkony jako většina jejich kolegů. Z chlapů zase trošku vyčnívali Ryan Merriman a Danny Nucci. Zbytek děs.

 

Hodnocení3
Backwoods nám tedy opravdu moc kvalitní a záživné podívané nenabídne. Je to vlastně spíše céčková vykrádačka ledasčeho, co jsme už viděli jinde.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář