Aux yeux des vivants (2014)


Režie: Alexandre Bustillo, Julien Maury
Rok výroby: 2014
Délka: 90 min
Země: Francie
Alternativní název: Among the Living

Hrají:
Théo Fernandez … (Victor)
Zacharie Chasseriaud … (Tom)
Damien Ferdel … (Dan)
Anne Marivin … (Julia)
Fabien Jegoudez … (Klarence)
Francis Renaud … (Isaac Faucheur)
… a další

 

Trojice výrostků patří mezi svými vrstevníky k pěkným grázlíkům, kteří mají problém nejen s chováním, ale i absencemi ve škole a lumpárnami v okolí. Prázdniny se blíží a tak se rozhodnou, že si opět zkrátí vyučování a utečou ze školy. Jejich kroky je tentokrát dovedou až k dávno opuštěnému pozemku, kde dnes už stojí jen ruiny kdysi celkem úspěšného filmového studia Blackwood. Zde se Victor, Tom a Dan stanou svědky, jak podivný muž v masce klauna táhne do sklepení jedné z budov spoutanou ženu. Přemůžou strach a rozhodnou se vydat na průzkum, ale jsou odhaleni a jen tak tak se jim podaří utéct. Policie jim však jejich historku nevěří (jde přece o známé firmy a jejich průšvihy jsou jim známé). Ještě téhož večera však jejich domy navštíví nebezpečný host, který nemá žádné zábrany a rozpoutá doslova krvavý masakr…

Režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury mě dokázalo okouzlit svým filmem Uvnitř (À l’intérieur) a ani jejich Leatherface nebyl vyloženě špatný, takže jsem samozřejmě předpokládat, že i tentokrát neodejdu zklamaný. No je ovšem pravdou, že se ve mně při sledování tohoto kousku dost mísily pocity a bohužel musím říci, že jde o dosti průměrnou záležitost, která promarnila svůj potenciál. Navíc to nebylo ani tak brutální, jak bych od této dvojice očekával a popravdě jsem hodně háklivý na fakt, když se většina vražd odehraje mimo záběr kamery.

Přitom začátek filmu příjemně navnadil a považuji ho za vůbec nejlepší na celém filmu. Trojice výrostků si sice mé plné sympatie nezískala, ale tak nějak jsem je svým způsobem i litoval, do jakého průšvihu se následně dostali. Nahý magor v klaunské masce totiž dokázal následně vykouzlit několik brutálnějších momentů, u kterých jsem si i párkrát zachrochtal blahem. Jen ta jeho „GPSka“ a rychlé nalezení domů všech tří chlapců mi nějak nešla na rozum, stejně jako jeho ultra rychlé pohyby. Podobných nelogických kiksů tu však byla celá řada. A strašně mě štvalo, že se většina scén (mordů) odehraje mimo záběr kamer – to už se ale opakuju.

Hodnocení5
Kdo si ale počká, ten se nakonec i nějakého toho gore dočká, stejně jako začala houstnout samotná atmosféra. Konečně jeho tvůrci dostáli své reputaci a hororoví nadšeni si přijdou na své. Nebylo však už příliš pozdě? No průměrnou kvalitu dokázali zachránit, ale mohlo to být daleko lepší.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář