Autopsy (2008)


Režie: Adam Gierasch
Rok výroby: 2008
Délka: 84 min
Země: USA

Hrají:
Robert Patrick … (Dr. Benway)
Jessica Lowndes … (Emily)
Michael Bowen … (Travis)
Ross McCall … (Jude)
Ross Kohn … (Bobby)
Jenette Goldstein … (Marian)
Ashley Schneider … (Clare)
Robert LaSardo … (Scott)
…a další

 

Nemocnice je většinou místo, kde většina dramat – nejen těch hororových – sťastně končí. Ve filmu Autopsy je tomu naopak a parta teenagerů se po havárii dostává do ještě horší situace, když zjistí, že údajně zdravotnické zařízení není tak úplně obyčejné. Chodby jsou vylidněné, personál divný a prohlídka od doktora až příliš bolestivá. Tady se děje něco nekalého a omladina je pro tuto nemocnici vítaným zbožím.

Jak už asi tušíte, tato návštěva se zvrhne do krvavějších sfér, při kterých dojde na skalpel, vrtačku a další chirurgovi nástroje. Co se týče brutalit, asi nemám žádných výhrad, protože tvůrci i přes jistě nevelký rozpočet dokazují, že se krve nestraní a pro příznivce mají nachystáno několik drsnějších scén (vrtání do hlavy vrtačkou na lidský pohon utkví asi nejvíc). Takže sice se nejedná o nejbrutálnější z brutálních, ale když vezmeme v potaz existenci rádoby krvavých sraček, které ale prakticky neukáží nic, má Autopsy (v překladu „pitva“) nějaký ten bodík navíc.

Jenomže všechno kazí – jak jinak – bídná logika a iracionální chování, až mám sto chutí poslat zdrcený dopis do Hollywoodu určený scénáristům hororů. Poslední dobou mám prostě na toto smůlu a musím si klepat na čelo, když se dozvím, že tento scénář psali tři lidé! Buď byli tak hloupí, že si toho nevšimli, nebo (a to je mnohem pravděpodobnější) se domnívají, že divák je blbec a u hororů ho dějová linie vlastně nezajímá.

Jinak totiž není možné, aby doktor prováděl prohlídku na mrtvé dívce nebo aby z pacienta padali orgány zaživa! Vše podtrhují tupé postavy. Jeden mladík, který má to štěstí, že vyváznul relativně dobře se rozhodne utéct z nemocnice a vykašlat se na ostatní (což bereme, to je normální), ale pak klidně obětuje svůj život navzdory bezpečnému útěku! Postavě policisty, který se později v nemocnici objeví, se budete smát celou dobu a sestřička ve smrtelném souboji s oběti se nejvíce zajímá o čistotu svého oblečení. „Tys mě ušpinila!“

Dvěma doktorovým pohůnkům dělají teenageři větší problémy než obyčejní dospělí – o jejich inteligenci zřejmě vypovídají i volně se procházející „bezmozci“, což jsou další pacienti již po operacích. Snímek bohužel nenabízí ani žádné překvapení v systému přežije-nepřežije a raději nám servíruje další WTF scénu, třeba žijící ubožák s orgány zavěšenými kolem své postele.

Hodnocení4
A právě proto, že krom krvavé zábavy žádnou jinou zábavu horor Autopsy neobsahuje, musím opět hodnotit podprůměrnou známkou. A to už mě fakt nebaví.
40%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

 1. HGordon 13 prosince 2011 v 18:30

  Nejlepší na filmu byl Robert Patric a to především proto, že ho stále vidím jako terminátora T1000. A byl tam rovněž velmi charismatický i přes to, jaký to byl sadista a trochu blázen. Jinak ostatní herecké výkony stály za jeden velký pendrek. Kamera byla úplně mimo, nechyběly tam ani hluché místa a především nelogičnost. Hrozná nuda… T-DOWN

 2. Solo 20 července 2011 v 10:28

  Další z celé řady filmů, které se odehrávají v podivných
  nemocnicích. I zde lze narazit na povedené kreatury – personál, který se s nikým
  nesere. Místy nám tvůrci nabídli opravdu pestrou, krvavou podívanou a situace
  při nichž se „hororovým nadržencům“ sbíhají sliny. Bohužel se ani tohle všechno
  neobešlo bez naprosto nelogických scén, stupidního chování jednotlivých postav
  a hodně průměrných hereckých výkonů. Asi nejvíce mě potěšil Robert LaSardo a
  jeho sbírka lidských končetin. 

Nový komentář