Atomic Dog (1998)


Český název: Pes zabiják
Režie: Brian Trenchard-Smith
Rok výroby: 1998
Délka: 95 min
Země: USA

Hrají:
Daniel Hugh Kelly … (Brook Yates)
Isabella Hofmann … (Janice Rifkin)
Cindy Pickett … (Jennifer Yates)
Micah Gardener … (Josh Yates)
Katie Stuart … (Heather Yates)
Deryl Hayes … (Dr. Herb Boyle)

 

Po delší době jsem místo DVD rozhodl strávit večer u televizního filmu Atomic Dog. Titulek zněl slibně, avšak výsledný efekt byl nulový. Dle názvu filmu a upoutávky v TV programu jsem čekal zabijáckého psa, který pokouše nebo roztrhá každého, koho potká. Místo toho jsem však na obrazovce viděl docela milé zvíře, které bych si klidně vzal domů.

Příběh začíná v jaderné elektrárně, kde jeden ze zaměstnanců chová malé roztomilé štěňátko. Když dojde k úniku radiace, musí všichni objekt opustit a na hledání zaběhnutého štěněte není čas. O rok později je elektrárna opuštěná, avšak pes v ní celou tu dobu žije.
Když se k místu vypraví čtyři teenageři z nedalekého města a jeden z nich – Josh – s sebou vezme i fenku Trixi, tak u brány spatří psa. Výrostek Dwyn má pušku a spolu s ostaními dvěma se vydá psa hledat s úmyslelm jej zastřelit. To však není nic pro Joshe, které se i Trixi vrací pěšky domů. Mezi tím se setmí a hoši bloudí po lese a hledají psa.

V těchto místech jsem čekal úvodní smrtící psí útok, ale dočkal jsem se jen “tajemného” plížení z pohledu onoho psa. O nějakém napadení se nedá vůbec mluvit, protože náš “zabiják” jen dvakrát zaštěkal a kluk s puškou spadl ze srázu. Ostatní dva zmizeli autem.

U brány zůstalo zachyceno část chlupů z Trixiny srsti, a protože hárá, pes z elektrárny si ji po čichu hravě najde, velmi lehce ji dostane z domu a po dvou měsících se Trixi vrátí a porodí dvě štěňata. Hned poté, co ji najdou Josh s Heather, Trixi umře. I přesto se však (asi nějakým zázrakem) podaří obě štěňata vychovat až do dospělosti. Avšak jejich psí táta by je rád dostal zpět a tak se začne pravidelně vracet k domu Yatesových, aby si své děti odvedl.

Celý zbytek filmu je v podstatě o snaze psa, dostat své děti k sobě do elektrárny. Podaři se mu to jen v případě Pajdy, který zdědil jeho zabijácké sklony. Druhý potomek Scotty je ale oddaný své rodině. Když pak v lese Josh Pajdu zastřelí, pes z elektrárny nemá nikoho, koho by si k sobě odvedl – Pajda je mrtvý a Scotty jej nenávidí. A tak se stane něco, co bych teda vůbec nečekal – pes zabiják si k sobě domů odvede malou Heather, která se mu líbí, protože se ho nebojí. No a našim hrdinům nezbývá nic jiného, než se vydat do elektrárny a Heather vysvobodit.

Závěrem lze říci, že Atomic Dog není vůbec horror. V celém filmu umřou jen dva lidi, a pouze jeden z nich (veterinář) na následek pokousání. Scénář je napsaný hodně “skokově” a postrádá jakékoliv prvky napětí i horrorové atmosféry. O nejlepší scénu se nejspíše postarala doktorka Janice Rifkinová – když byla po útoku psa v elektrárně pokousána na noze, tak si poté obvázala zraněnou krvácející ruku.

Hodnocení1
Atomic Dog je zkrátka propadák a v případě procentuálního hodnocení mě napadá jen jedno číslo: 0%. Avšak dávám 10%, a to tomu roztomilému štěňátku, které se představí hned na začátku.
10%

Sdílejte článek

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář