Arachnid (2001)


Režie: Jack Sholder
Rok výroby: 2001
Délka: 95 min
Země: Španělsko

Hrají:
Chris Potter … (Valentine)
Alex Reid … (Mercer)
José Sancho … (Dr. Samuel Leon)
Neus Asensi … (Susana)
Ravil Isyanov … (Henry Capri)
Rocqueford Allen … (Bear)
Robert Vicencio … (Toe Boy)
…a další

 

“Tajuplný ostrov obehnaný jemným předivem pavučiny. Čtyři páry tenkých nohou čekají na její záchvěv, signalizující kořist. Hmyzí oči, pozorující marné snažení budoucí potravy, vyprostit se. Pevná kusadla připravená vnořit se do pevných útrob oběti. Agónie bolesti smíšená s hrůzou. A pak … nic. Smrt. Pavoučci prý přinášejí štěstí. Obrovský pavouk by měl přinést velké štěstí. Není tomu vždy tak. Tento přináší smrt. Bolestivou a zrůdnou smrt.”

Tak tento slogan naleznete na DVD filmu Arachnid. Ale jaké vystřízlivění na mě čekalo! Tak směšný snímek jsem už dlouho neviděl a už po několika minutách jeho sledování jsem věděl, že z hodnocením nebude tentokrát žádný problém. Hned od začátku jsem věděl, že 10 % bude až moc.

Příběh se motá kolem skupinky vědců, kteří ztroskotali na ostrově, kde chtěli provést svůj průzkum ohledně pavoukovců. Jenže pavouci v nich nalezli potravu a…. jedna tupá scéna střídá druhou. Jednoduchý scénář se tvůrci snaží zamaskovat atmosférou, ale ta vlastně skoro neexistuje. Navíc, jak se můžeme bát, když jsou pavouci evidentně vyrobeni jako loutky a ke skutečnému živému tvoru mají předaleko. Film vypadá jako nápad několika školáků, kteří nemají co dělat a po nedělním obědě se rozhodli narychlo natočit horor o pavoucích, kde se ovšem není čeho bát.

Jak tedy Arachnid působí? Tvůrci natočili tupý snímek, prodávají ho na trhu za nízkou cenu a DVD okrášlili výše uvedeným sloganem a cool obrázkem, který se ovšem ve filmu vůbec neobjeví!

Hodnocení1
Ruce pryč! Pokud na toto DVD narazíte, tak se otočte a utečte. Tato hovadina se nedá doporučit nikomu, ani divákům, kteří mají slabost pro pavouky. Těm raději doporučuji shlédnout starší, ale lepší Arachnofobii. A úplně směšně pak působí věta na obalu DVD: NEVHODNÉ PRO OSOBY TRPÍCÍ ARACHNOFOBIÍ!
10%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Nový komentář