Anthropophagus 2 (1981)


Český název: Vyvrhel z pekla (neoficiální video název)
Režie:
Joe D’Amato
Rok výroby: 1981
Délka: 96 min
Země: Itálie
Alternativní názvy: Rosso Sangue, Absurd

Hrají:
George Eastman … (Mikos Stenopolis)
Annie Belle … (Emily)
Charles Borromel … (Sgt. Ben Engleman)
Katya Berger … (Katia Bennett)
Kasimir Berger … (Willy Bennett)
Hanja Kochansky … (Mrs. Bennett)
Ian Danby … (Mr. Bennett)
Ted Russof … (Dr. Kramer)
a další…..

 

Anthropophagus patřil bezesporu k nejznámějším béčkovým horrorům 80. let. Proslavil se zejména několika kontroverzními scénami. Po roce vznikl pod taktovkou Joa D’Amata druhý díl. Divák se opět může těšit na spoustu krve a gore efektů. Děj se tentokrát z řeckého ostrova přesunuje do města.

Paní Bennetová otevírá dveře svého domu, ve kterých stojí muž s velkou dírou v břiše. Po převozu do nemocnice se rychle zlepšuje jeho zdravotní stav (dokonce se probouzí během operace). Když leží po operaci na nemocničním lůžku, spozoruje na chodbě osobu, která mu způsobila jeho zranění. Rozzuří se a snaží se na záhadného návštěvníka dostat. Ten je odveden ochrankou na policejní stanici, kde vypoví, že onen muž v nemocnici je Mikos Stenopolis, zdánlivě nezničitelný kanibal, kterého je třeba zlikvidovat. Mezitím maniak zavraždí jednu sestřičku a prchá z nemocnice. Jeho kroky pomalu směřují k domu Bennetových…

George Eastman a Joe D’Amato se rozhodně činí a jak už jsem psal výše, na krvi a gore se tady nešetří. Vrtačkou v hlavě počínaje a kružítkem v oku konče. To je ta kladná stránka věci. Zápornou stránkou věci je především příběh, který je neuvěřitelně chabý. Velká část filmu, jako by se skládala pouze ze střihů mezi honičkou na zabijáka a vraždami. Navíc nečekejte žádnou spojitost s prvním dílem. Jedině snad tu, že hlavního záporáka hraje opět G. Eastman.

Mikos Stenopolis je vůbec zajímavá postava (scénář si G. Eastman sesmolil sám). Nejde ho tak snadno zabít, jako většinu filmových maniaků. Např. několik zásahů z pistole nebo sražení autem s ním moc neudělá. Spíš ho to naštve.

Pokud mám porovnávat první a druhý díl, tak jednička měla své určité kouzlo, trochu napětí a dusnou atmosféru. To všechno tady postrádám. Navíc pokud máte raději pořádný příběh a zápletku, tak Vás neosloví ani jeden díl. Naopak milovníci gore si tu přijdou na své.


Hodnocení7
A rada na závěr. Až uvidíte stát před dveřmi někoho s děravým břichem, rozmyslete si dobře jestli mu otevřete. Je totiž možné, že se vrátí a že se k Vaší rodině nebude chovat nejlépe.
70%

Sdílejte článek

12 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. Eraserhead 26 listopadu 2008 v 19:48

     No paráda. Já tenhle film viděl někdy v 90/91 roce, pod názvem Vyvrhel z pekla. Teď jsem se snažil na něj někde narazit, jenže mi bylo jasné, že ten tehdejší překlad mi v hledání moc nepomůže. Díky za článek, konečně vím, pod jakým názvem ho mám hledat. Tohle byl jeden z mých nejoblíbenějších hororů coby puberťáka, jehož některé vychytané scény si pamatuju dodnes….

  2. Jino 22 srpna 2007 v 21:25

    to King Mika: Jo jo , to ja taky proto radeji preferuji originalni nazvy. Docela sem se zasmál i pri prelozeni nazvu Return of the living dead – Návrat živé smrti , ale to neni zase tak nejhorsi, horsi je napriklad Ginger Snaps. Nebo se docela smeju na prekladech Seagalovych filmů – Out for justice (nemilosrdna spravedlost – sice je to uz tak zazite, ale i tak), Lovec policajtů, Poslední mise, atd. Je na nic ze distributori (nebo kdo to preklada) delaji takove hovadiny, chcou lidi natahat na co nejlepsi nazev. Maji to udelat tak ze i kdyz uz to po i doslovnem prelozeni nedava smysl, tak tam maji nechat original.

Nový komentář