Anatomy (2000)


Český název: Anatomie
Režie: Stefan Ruzowitzky
Rok výroby: 2000
Délka: 103 min
Země: Německo

Hrají:
Franka Potente … (Paula Henning)
Benno Fürmann … (Hein)
Anna Loos … (Gretchen)
Sebastian Blomberg … (Caspar)
Holger Speckhahn … (Phil)
Traugott Buhre … (Prof. Grombek)
Oliver Wnuk … (Ludwig)
Arndt Schwering-Sohnrey … (David)
Andreas Günther … (Franz)
…a další

 

Německý filmový průmysl se mílovými kroky snaží dostihnout ten americký. Daří se mu to se střídavým úspěchem a pro nás čechy bývají německé filmy často atraktivní, a to velikou účastí českých herců. Hlavní devizou tohoto německého horroru z prostředí prominentní vysoké školy medicíny v Heidelbergu, je však němka jako poleno – Franka Potente, která svojí zářivou kariéru zahájila filmem Lola běží o život a díky tomu si jí všimli i v USA a v dnešní době již hraje vedle takových hvězd, jako je například Matt Damon a jeho Burnův mýtus.

Paula hraje studentku medicíny Paulu Henningovou, která přijíždí do školy v Heidelbergu, aby se naučila něco o medicíně. Škola má obrovskou tradici a její věhlas přesahuje hranice Německa. Moderně vybavené pitvny dávají skvělou příležitost žákům dostat se až k jádru člověka samotného. Když se Paula cestou do školy seznámí se sympatickým mladíkem, netuší, že ho za pár hodin najde na pitevním stole, připraveného k výuce žáků. Postupem času začnou mizet její přátelé a jako mrtví se objevují na pitevním stole. Paula začne na vlastní pěst pátrat po příčinách těchto úmrtí, až narazí na velmi starý tajný spolek Antihippocratů, ve kterém se sdružují nejen prominentní žáci, ale i učitelé se samotným lektorem školy.

 

Hodnocení6
Tento film nepatří mezi špičku ve svém žánru, ale díky tísnivé atmosféře spoře osvětlených piteven a hlavně díky představitelce hlavní role rozhodně doporučuji. Hlavně před návštěvou nemocnice...
60%

Sdílejte článek

Nový komentář