Český název: Anakonda: Anakonda: Honba za krvavou orchidejí
Režie: Dwight H. Little
Rok výroby: 2004
Délka: 97 min
Země: USA
Hrají:
Johnny Messner … (Bill Johnson)
KaDee Strickland … (Sam Rogers)
Matthew Marsden … (Dr. Jack Byron)
Nicholas Gonzalez … (Dr. Ben Douglas)
Eugene Byrd … (Cole Burris)
Karl Yune … (Tran)
Morris Chestnut … (Gordon Mitchell)
…a další
Vzpomínáte si ještě na Jennifer Lopez, která se roku 1997 v přiléhavém tričku nedobrovolně koupala v močálech amazonky v dobrodružném hororu Anakonda? Jestliže jste, podobně jako já, jeho tichými fanoušky, určitě vám neunikl i nový film s podobným tématem – Anakonda: Honba za krvavou orchidejí. Přiznám se, že opravdu nevím, zda-li se jedná o právoplatné druhé pokračování, ale ono na tom vlastně nezáleží.
Příběh party vědců, kteří chtějí získat rudou květinu (jež zřejmě prodlužuje život) se neodehrává v Jižní Americe, nýbrž v nitru indonézského ostrova Borneo. Zdejší obyvatelé jsou pro peníze schopni udělat cokoliv a tak se skupinka pod vedením zkušeného kapitána Johnsona vydává do záplavového údolí vstříc svému tučnému kontu po zdárném ukončení expedice. Jenže v bujné vegetaci se tiše plazí nejmohutnější had světa a právě nyní se nachází v období páření. Vzácná rostlinka je tedy prozatím chráněna silnými a nenažranými ochránci….
Nejnovější Anakonda se může pochlubit již od začátku slušným tempem. Skupinu potkávají různé nástrahy pralesa, útočí na ně krokodýl, pavouci, ale i opice a pijavice. Anakonda dostane prostor až v druhé polovině snímku, bohužel autoři si příliš nelámali hlavu nad její animací a největší lákadlo filmu je proto šíleně digitální a má zubů, že by se za to nemusel stydět ani ledajaký tygr. Režie se nás proto snaží zaměstnat raději bojem mezi lidskými představiteli, ten je poměrně promyšlený, ale jen do chvíle, než začnou někteří vykřikovat své tupé dialogy (mimochodem, na scénáři pracovali čtyři scénáristé!).
Film je plný klišé, takže tu máme klasickou hollywoodskou sestavu, tvdého a ostříleného kapitána, ustrašeného černošského klučinu hláškujícího samý debility a pěknou blondýnku, po které touží minimálně polovina pánského harému. Je samozřejmostí, že režisér Dwight Little neobsadil do svého debutu žádnou hvězdu, nicméně věšina herců je sympatických. Akční pasáže jsou sice digitální a lehce předvídatelné, ale během stopáže přicházejí pravidelně, což rozhodně není k zahození (minimálně neusnete). Ovšem nic na plat, béčkovitost z tohoto díla jen srší a druhou Anakondu tak zachrání od úplného dna jen několik pár minut solidního napětí.
tak tohle byla vážně kravina. Já moc nemusím ani klasickou Anakondu,
ale ta mě dokázala občas alespoň něčím zaujmout.Efekty byly z
říše nejhlubšího amatérismu a musel jsem se popadat za břicho, když se
had letěl tím komínem. celkově pohyb hada byl asi horší než jeho
digitální vzhled. Já dávám tak 30% a to jsem myslím ještě přidal.
jj kravina
Tak pěkný film už jsem dlouho neviděl! Doporučuji! … A teď vážně. P.č…na jak mraky, efekty na nic, zápletka snad tisíckrát provařená a plná do očí bijících nelogičností, no fakt max. na 1 podívání a pak pryč z džungle ven. Aspoň, že to bylo napínavý. (Zlatý Krokodýl Dundee.)
Nebudu zas až tak hodnotit film (já se pobavil, ale je to hovadina na kterou se podruhé koukat nedá) – ale nejlepší příklad jak fungují pokračovaní – v prvním díle jsme měli dvě velké anakondy, no to musíme napravit, anakond bude nespočet a nejmíň třikrát delší, ať to už úplně každému připadá jako hovadina, že nemáme moc peněz? Neva Vyberem neznámí herce a efekty udělá to neznámý studio co koupilo ve výprodeji mašiny od ILM z roku 1987…
Ještě větší blbost než ta předchozí
absolutní blbost
Tak viděla jsem všechny filmy o anakondě, ale to jsem byla nejspíš ještě škvrnče,
, protože tehdy mi to přišlo hrozně děsivý
.
Anakonda je pro mně jako zvíře velmi úctyhodná, ale ve filmu mi přišla zesměšněná. 
Bohužel, teď, už jsem o pár centimetrů vyšší, o pár kilo těžší a o pár
záznamů moudřejší a tak musím oznámit, že to až tak děsivé pro mě už
není.
Jo na zabití času je to dobrej film, mě to bavilo