Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid (2004)


Český název: Anakonda: Anakonda: Honba za krvavou orchidejí
Režie: Dwight H. Little
Rok výroby: 2004
Délka: 97 min
Země: USA

Hrají:
Johnny Messner … (Bill Johnson)
KaDee Strickland … (Sam Rogers)
Matthew Marsden … (Dr. Jack Byron)
Nicholas Gonzalez … (Dr. Ben Douglas)
Eugene Byrd … (Cole Burris)
Karl Yune … (Tran)
Morris Chestnut … (Gordon Mitchell)
…a další

 

Vzpomínáte si ještě na Jennifer Lopez, která se roku 1997 v přiléhavém tričku nedobrovolně koupala v močálech amazonky v dobrodružném hororu Anakonda? Jestliže jste, podobně jako já, jeho tichými fanoušky, určitě vám neunikl i nový film s podobným tématem – Anakonda: Honba za krvavou orchidejí. Přiznám se, že opravdu nevím, zda-li se jedná o právoplatné druhé pokračování, ale ono na tom vlastně nezáleží.

Příběh party vědců, kteří chtějí získat rudou květinu (jež zřejmě prodlužuje život) se neodehrává v Jižní Americe, nýbrž v nitru indonézského ostrova Borneo. Zdejší obyvatelé jsou pro peníze schopni udělat cokoliv a tak se skupinka pod vedením zkušeného kapitána Johnsona vydává do záplavového údolí vstříc svému tučnému kontu po zdárném ukončení expedice. Jenže v bujné vegetaci se tiše plazí nejmohutnější had světa a právě nyní se nachází v období páření. Vzácná rostlinka je tedy prozatím chráněna silnými a nenažranými ochránci….

Nejnovější Anakonda se může pochlubit již od začátku slušným tempem. Skupinu potkávají různé nástrahy pralesa, útočí na ně krokodýl, pavouci, ale i opice a pijavice. Anakonda dostane prostor až v druhé polovině snímku, bohužel autoři si příliš nelámali hlavu nad její animací a největší lákadlo filmu je proto šíleně digitální a má zubů, že by se za to nemusel stydět ani ledajaký tygr. Režie se nás proto snaží zaměstnat raději bojem mezi lidskými představiteli, ten je poměrně promyšlený, ale jen do chvíle, než začnou někteří vykřikovat své tupé dialogy (mimochodem, na scénáři pracovali čtyři scénáristé!).

Film je plný klišé, takže tu máme klasickou hollywoodskou sestavu, tvdého a ostříleného kapitána, ustrašeného černošského klučinu hláškujícího samý debility a pěknou blondýnku, po které touží minimálně polovina pánského harému. Je samozřejmostí, že režisér Dwight Little neobsadil do svého debutu žádnou hvězdu, nicméně věšina herců je sympatických. Akční pasáže jsou sice digitální a lehce předvídatelné, ale během stopáže přicházejí pravidelně, což rozhodně není k zahození (minimálně neusnete). Ovšem nic na plat, béčkovitost z tohoto díla jen srší a druhou Anakondu tak zachrání od úplného dna jen několik pár minut solidního napětí.

Hodnocení3
Pro mě a fanoušky první Anakondy z roku 1997 to bude poměrně podařená podívaná, pro ostatní jen podprůměrné béčko z digitálními anakondami v hlavní roli. Jako biják je to špatný, film se hodí jen na nudný, deštivý večer.
30%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

 1. Solo 21 října 2009 v 21:30

  tak tohle byla vážně kravina. Já moc nemusím ani klasickou Anakondu,
  ale ta mě dokázala občas alespoň něčím zaujmout.Efekty byly z
  říše nejhlubšího amatérismu a musel jsem se popadat za břicho, když se
  had letěl tím komínem. celkově pohyb hada byl asi horší než jeho
  digitální vzhled. Já dávám tak 30% a to jsem myslím ještě přidal.

 2. Z. 9 září 2007 v 12:40

  Nebudu zas až tak hodnotit film (já se pobavil, ale je to hovadina na kterou se podruhé koukat nedá) – ale nejlepší příklad jak fungují pokračovaní – v prvním díle jsme měli dvě velké anakondy, no to musíme napravit, anakond bude nespočet a nejmíň třikrát delší, ať to už úplně každému připadá jako hovadina, že nemáme moc peněz? Neva Vyberem neznámí herce a efekty udělá to neznámý studio co koupilo ve výprodeji mašiny od ILM z roku 1987…

 3. Hackí 2 května 2007 v 09:27

   Tak viděla jsem všechny filmy o anakondě, ale to jsem byla nejspíš ještě škvrnče, , protože tehdy mi to přišlo hrozně děsivý .
  Bohužel, teď, už jsem o pár centimetrů vyšší, o pár kilo těžší a o pár
  záznamů moudřejší a tak musím oznámit, že to až tak děsivé pro mě už
  není.   Anakonda je pro mně jako zvíře velmi úctyhodná, ale ve filmu mi přišla zesměšněná.

Nový komentář