Anaconda 4: Trail of Blood (2009)


Český název: Anakonda 4: Cesta krve
Režie: Don E. FauntLe Roy
Rok výroby: 2009
Délka: 84 min
Země: USA / Rumunsko

Hrají:
Crystal Allen … (Amanda)
John Rhys-Davies … (Murdoch)
Linden Ashby … (Jackson)
Calin Stanciu … (Alex)
… a další

 

Děj čtvrté Anakondy navazuje tam, kde třetí díl skončil. Máme tu jednoho bohatého staršího pána, který chce získat vzácné sérum léčící všechny nemoci, poloodhalenou doktorku/odbornici na hady, partu velice profesionálních zabijáků a nebohé turisty/archeology. Ti všichni se v rumunských lesích snaží přežít útoky dalšího uprchlého experimentu, ze kterého se vyklubal dokonalý stroj na zabíjení. Je to ovšem ještě horší než minule. Dvacetimetrová anakonda se totiž umí dokonce i sama regenerovat, takže zničit netvora bude přetěžký úkol…

Začátek béčkové (či céčkové) série o anakondě se datuje do roku 1997, kdy vznikl sice hloupý, ale relativně zábavný snímek Anakonda, dnes zajímavý hlavně z hlediska hvězdného hereckého obsazení. O 7 let později se gigantičtí plazi vrátili v Honbě za krvavou orchidejí, ale návrat to byl již celkem nezáživný a bolestivý. To však ještě nikdo netušil, že v rozmezí let 2008 – 2009 natočí režisér Don E. FauntLe Roy, jehož jediným známějším snímek je ubohá segalovka “Dnes zemřeš”, další dvě pokračování, jež svoji kvalitou sahají až na samé dno filmového umění.

Ve čtvrté Anakondě se totiž objevují všechny nejrůznější problémy neúspěšných filmů – nízký rozpočet, špatní herci, mizerný scénář, logické chyby, nevěrohodné situace a jejich řešení apod. Některé tyto slabiny se dají odpustit (nikdo nečeká nařachané triky ani oscarové herecké výkony), u béček lze dokonce i přimhouřit oči nad nějakým logickým zádrhelem, ale Anakonda 4 – ocejchovaná nesmyslným podtitulem Cesta krve – jakoby dělala všechno proto, aby své potencionální diváky znechutila. Když se totiž během deseti minut stane patnáct šílených lapsů, které se berou smrtelně vážně, říkáte si, jestli náhodou není celá tvůrčí banda stojící za tímto hnojem opravdu retardovaná.

Jak jinak si vysvětlit scény, kdy se některá vedlejší postava rozhodne dobrovolně rozběhnout proti anakondě, kdy se několikrát nebojácná hrdinka postaví hadovi tváří v tvář místo bezpečného úniku nebo kdy profesionální zabijáci střílejí do vlastních kolegů atd. Jedinou výhodou může být snad jen to, že po dvaceti minutách si na to zvyknete a v otupělém sledování to dokonce i tolerujete, protože je vám stejně jasné, že horší to být už nemůže.

 

Hodnocení1
Jelikož při hodnocení snímků na tomto webu nikdy nejdu pod 10 %, nezbývá mi akorát nic jiného, než se zamyslet, zač by si jej čtvrtá Anakonda zasloužila. Snad za to, že se po několika vykouřených dýmkách s lehkými drogami stane celkem snesitelnou komedií. Musím jen doufat, aby filmaři nechali hadí horory chvíli u ledu, protože jestli vznikne za půl roku pětka, tak se asi svléknu z kůže sám...
10%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

 1. Solo 31 srpna 2010 v 19:41

  Další otřesné pokračování o přerostlé Anakondě. V tomhle díle se tahle
  počítačová grcka dokáže dokonce regenerovat. Osobně nechápu proč do
  podobných paskvilů neustále cpou další a další prachy, místo aby
  natočili jeden pořádný film. Herecké výkony tragické, stejně jako
  speciální efekty. Tohle je tipický příklad odpadního braku, který si už
  nikdy nepustím. Nulu nedám jen kvůli herečce Crystal Allen, která
  alespoň předvedla průměrný výkon.

 2. Solo 3 června 2009 v 12:08

   Taak, můžeme si všichni kdo přispívají gratulovat. Teď tu máme 1000 příspěvků. Ted se ještě snažit ať tu máme i tisíc recenzí na jiné filmy. Pořád tu totiž máme 26 dvojitých recenzí.

  Ted k recenzi samotné: Po tom co jsem viděl třetí díl, tak nemám chut si tohle vůbec někdy pustit. Leda, že bych si pořídil nějakou tu omamnou látku, jak radí autor.  Taktéž se připojuji k přání, aby další díly nebyly nikdy natočené.

Nový komentář