Amityville: The Awakening (2017)


Český název: Amityville: Probuzení
Scénář a režie: Franck Khalfoun
Rok výroby: 2017
Délka: 85 min
Země: USA
Alternativní názvy: Amityville / The Amityville Horror: The Lost Tapes

Hrají:
Bella Thorne … (Belle)
Jennifer Jason Leigh … (Joan)
Mckenna Grace … (Juliet)
Jennifer Morrison … (Candice)
Cameron Monaghan … (James)
… a další

 

Amityville je látka, kterou producenti ždímají docela vehementně. Na Horror.cz zabraly všechny ty filmy tolik místa, že se při jejich výčtu nestačím divit. A nyní přichází Probuzení, neboť 40 let po známých vraždách se do domu nastěhuje nová rodina – matka se dvěma dcerami a jedním nemocným chlapcem odkázaným na lůžko. Zaútočí zlo znovu? A nemá dům nějakou spojitost s Jamesovým zlepšujícím se stavem?

Ačkoliv jde Amityville: Probuzení do českých kin, nemá příliš co nabídnout a působí dojmem, že měl mít premiéru tak před deseti lety. Režisér Franck Khalfoun už do našeho žánru zasáhl horory P2 (2007) a Maniac (2012), přesto v případě prokletého domu osvěžující progres nepřišel. V době, kdy mainstream válcují série Insidious, The Conjuring nebo Annabelle, není pro nudné strašení místo.

Nové Amityville má samozřejmě i klady – například neotravné herce (hlavní hrdinka se navíc pouští do průzkumů domu v kalhotkách), snesitelnou stopáž nebo lekačky, v jejichž množství se najde občas i nějaká povedená. Zpestřením jsou odkazy na původní filmy, které si teenageři v domě pouštějí. No, není toho mnoho.

Hodnocení4
Ačkoliv má nejnovější Amityville podtitul Probuzení, jeho tvůrci nabízí dost ospalou podívanou. A bohužel nudnou.
40%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář