American Werewolf in Paris, An (1997)


Český název: Americký vlkodlak v Paříži
Režie: Anthony Waller
Rok výroby: 1997
Délka: 105 min
Země: USA

Hrají:
Tom Everett Scott … (Andy McDermott)
Julie Delpy … (Serafine Pigot)
Vince Vieluf … (Brad)
Phil Buckman … (Chris)
Julie Bowen … (Amy Finch)
Pierre Cosso … (Claude)

 

Mladý američan Andy cestuje po Evropě spolu se svými dvěma nejlepšími kamarády, Bradem a Chrisem. Jejich cesta právě míří do Paříže, kde si chtějí vyzkoušet bungee z vrcholku Eifelovy věže.
Během večerního pobytu na Eifelovce se tam objeví i krásná dívka Serafine. Z neznámého důvodu chce skočit dolů. Andy ji však před sebevraždou zachrání, ale sám se zraní. Po probuzení v nemocnici je smutný z toho, že dívka zmizela. Smutek však dlouho netrvá a Andy a Serafine se opět setkají. A tím se Andy i jeho dva přátelé dostávají do smrtelného nebezpečí. Serafine má temnou a děsivou minulost…

Serafine je totiž od narození vlkodlak. Zatímco ona a její nevlastní otec strávili celý život hledáním léku proti lykantropii, Serafinin ex-přítel Claude ukradl její krev a nakazil lykantropií nejen sám sebe, ale postupně infikoval i malou skupinu svých radikálních stoupenců. V Paříži tak řádí banda vlkodlaků.

Ironií osudu je, že když se Serafine pokusí zachránit Andyho před Claudeovými spáry, je Andy kousnutý. A tím se i z Andyho stane vlkodlak. Jedinou záchranou pro takto postiženého jedince je, že musí najít toho, kdo mu kousnutí způsobil a sníst jeho srdce. Jenže jak daného vlkodlaka najít? Jedinou pomůckou pro Andyho je skutečnost, že při útěku se mu podařilo krvelačné monstrum zranit na hrudi. “Jeho” vlkodlak tak musí mít jizvu na levé straně prsou… Bude Andy muset obětovat svoji lásku, aby si sám zachránil život? Nebo je Serafine nevinná a Andyho pokousal Claude?

Hodnocení6
Americký vlkodlak v Paříži je takovou směsí komediálního horroru. Kromě vlkodlačích bestií obsahuje i pestrou směs černého humoru.
60%

Sdílejte článek

Nový komentář