Alone in the Dark (2005)


Český název: Sám v temnotě
Režie: Uwe Boll
Rok výroby: 2005
Délka: 96 min
Země: Kanada / Německo / USA

Hrají:
Christian Slater … (Edward Carnby)
Tara Reid … (Aline Cedrac)
Matthew Walker … (Prof. Lionel Hudgens)
Frank C. Turner … (Sam Fischer)
Stephen Dorff … (Cmdr. Richard Burke)
…a další

 

Legenda
Roku 1967 našli severoameričtí horníci pozůstatky dávné civilizace Abkaniů. Ti věřili, že existují dva světy (světla a temnoty). Před 10 000 léty otevřeli mezi světy bránu a než ji stačili znovu zavřít, proniklo na Zemi zlo. Abkaniové potom zmizeli a zůstaly po nich artefakty. Kvůli výzkumu jejich kultury i samotných artefaktů vytvořila americká vláda Úřad 713 – agenturu na paranormální jevy. Vedl ji archeolog Hudgens. Jenže byl později z úřadu propuštěn a tak si vytvořil vlastní laboratoř v opuštěném zlatém dole, kde prováděl pokusy na opuštěných dětech. Ty byly nazváni Spáči. Jenže jednoho dne, před 22 lety, jedno dítě uteklo.

Současnost
Edward Carnby mívá děsivé sny z dětství. Je ze sirotčince, ale jinak si toho moc z dětství nepamatuje. Pracoval v Úřadu 713, kde zkoumal paranormální jevy, později však z této agentury odešel. Nyní, když se na světě začaly objevovat abkanské artefakty, jedná na vlastní pěst a za každou cenu se je pokouší získat. Není ovšem sám, kdo má o ně zájem. Dalším v pořadí je profesor Hudgens. Je jasné, že se cesty těchto dvou brzy zkříží.

Carnbyho se pokusí někdo zabít, zřejmě kvůli novému artefaktu, který našel a tak se uchýlí do muzea Abkaniů, kde pracuje jeho přítelkyně Aline. Brzy je však v muzeu napadne zvláštní tvor, kterému říkají Xenom. Jde o nestvůru z temnot, která pronikla do našeho světa. Úřad 713 chce zničit všechny Xenomy a tak se k nim Carnby přidává. Schyluje se tak k velké bitvě, ze které vzejde jen jediný vítěz. Navíc to je velká příležitost, jak se dozvědět víc ze své minulosti.

Hodnocení
Jde o další film, který je natočený podle počítačové hry. No ono by to nebylo nic hrozného, kdyby se toho neujal postrach většiny diváků Uwe Boll. Tento Němec je snad jeden z nejhorších  režisérů všech dob. Na co šáhne, to po****. Dokázal už takto zprznit několik dobrých her. Není tajemstvím, že jeho filmy i když jsou propadáky, mají docela slušný základní kapitál. Kde ho vzal? V Německu si totiž mohli bohatí sponzoři odečítat z daní své příspěvky na filmy, které jsou opravdovými propadáky. A to jim může Uwe Boll zaručit na 100%. Naštěstí už na to existuje zákon! Nejvíc se divím tomu, že se v jeho filmech často objevují i velice známí a dobří herci.

Bohužel jsem hru Alone in the Dark nehrál a ani pořádně nevím o čem je. Co jsem se dočetl různě na internetu, tak se jí tento film stejně moc nedrží, takže to doufám nevadí. Uwe Boll je známý tím, že se rád inspiruje z jiných filmů, ale jeho kopírování a zpracování scén je mnohem otřesnější než v originále. Tentokrát mi to připomínalo, trochu Matrix, Vetřelce a Hvězdnou pěchotu. Jenže všechny tyto filmy jsou na mnohem větší úrovni, než mnou psané dílo. Co se týká děje, je celkem nezajímavý a místy dost trapný (týpek na začátku je dvakrát střelený do srdce, ale bojuje dál jako by se nic nestalo, v akčních scénách se náboji taky nešetřilo, aniž by se někdo trefil). Hudba byla sice zajímavá, ale nějak moc chytlavá, takže na ní brzy zapomenete.

Herci
Christian Slater: začínal jako divadelní herec na Brodway. Brzy však dostal zalíbení ve filmových rolích a tak se nám mohl představit ve filmech jako The Name of the Rose, Robin Hood: Prince of Thieves, Mindhunters, Interwiev with the Vampire.

Tara Reid: asi všichni ji znáte hlavně z americké komedie American Pie. Zahrála si i ve dvou nepříliš povedených hororech The Crow: Wicked Prayer a Incubus. No musím říct, že v komediích jí to jde mnohem lépe a měla by se věnovat jen jim a do hororu už nelézt.

 

Hodnocení2
Další zbytečný film s nepříliš dobrým dějem, vykrádáním jiným filmů a špatnými hereckými výkony. Jediný, komu se to líbilo, je Uwe Boll sám. Dávám 20% za Ch. Slatera a trochu hudby.
20%

Sdílejte článek

Profilový obrázek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

32 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Profilový obrázek
  zbynek smejkal 10 srpna 2008 v 19:36

  Tak tuhle vetu jsi nejak nepochopil napsal jsem “opravdu se nebudu omlouvat za to ze se mi tenhle film nelíbil a tobe jo.” Já tím myslel to ze jsem na tebe vysazenej(jak jsi nejak podobne psal) a jsem proti tvému hodnocení. Pr: ” Ty: Me se líbí kostka.” “Já: me ne”. A ty hned píses ze jsem proti tobe. Taky se nechci hádat ale ty za 1) vypadá to jako kdyby si si myslel ze existuje jenom tvuj názor. a za 2) zase to vypadá jako ze se s toho chces vykroutit. A nemusím mít poslední slovo ale ty mi prihrajes na “smec” takze je v tom trochu rozdíl.

 2. Profilový obrázek
  Solo 10 srpna 2008 v 19:28

   No zbynku. Ukončeme tohle téma. Je vidět,že ne tak docela chapeme téma rozhovoru. Já nikdy neřekl,že se mi film líbí – nevím kde jsi to vzal. Ono je těžko někdy mluvit s někým kdo musí mít poslední slovo. Připadá mi,že po icq jsi uplně jiný než tady na webu. Po icq si s tebou pokecám v pohodě a rád,ale tady mi připadáš jako někdy jiný.

 3. Profilový obrázek
  zbynek smejkal 10 srpna 2008 v 19:06

  Me si nenastval. A me zase stve ze kdyz neco plácnes a pak se z toho snazís nejak vykroutit (treba rec. na Vlada nebo ted to vypadá jako kdyby si se chtel z toho vykroutit). A stojím si zatím ze nejlepsí by bylo kdyby tu recenzi napsal nekdo kdo tu hru hrál treba J.calling.2bad nebo Sodom. Sice je pekné ze to J.calling.2bad napsal do komentáru ale to je nic proti recenzím. A také vubec nechápu proc sem dávás vetu ze nekdo je lepsí na povídky nekdo na recenze. Je to zcela irelevantní veta a vubec sem nemluvil o tvých recenzích ze by byly spatné, tak jsem nijak nepochopil její strukturu. A nejsem na tebe vysazenej neboj, jak jsi rekl kazdej má svuj názor a Já az na tuhle vyjímku nenapsal nic proti tvým recnzím, opravdu se nebudu omlouvat za to ze se mi tenhle film nelíbil a tobe jo. ICQ mám v hajzlu.

 4. Profilový obrázek
  Solo 10 srpna 2008 v 18:42

   See – není žádná soutěž. Mě namíchla jen zbynkova první poznámka,že by měl tuto recenzi napsat někdo,kdo zná hru. Mě nevadí jiný názor na hodnocení procent k filmům,ale připadá mi,že poslední dobou zbyněk začíná být víc útočný k mým recenzím než tomu bylo doposud. Film sám osobě je sračka to je jasné,ale já nesnáším komentáře typu: měl by to napsat někdo jiný, nebo již u jiného uživatele webu,kdybych to napsal tak by mi to prošlo. Každý má právo na svůj názor – ale,né každý je stejně dobrý jako někteří z webu. Někdo píše slabé recenze,ale je skvělý v povídkách,nebo naopak. Se zbynkem si o tom pokecám na icq,nebudu to tady rozepisovat na webu. Pokud jsem ho snad něčím urazil,nebo naštval.

 5. Profilový obrázek
  see-sawandrew 10 srpna 2008 v 16:18

  Uwe Boll neni dobry reziser a nejspis ani nikdy dobry nebude, dokud nezacne natacet filmy, ktere nejsou podle her. S tim jake maji samotne hry klisovite zapletky, se film na tema hry jeste vice pohrbi. Film ma zaujmout samotny. Serie RE je take puvodne podle (skvělé) hry, ale je ještě celkem koukatelná ( až na Apokalypsu), i když divák hru nezná a tak by měl vypadat film podle hry. Jinak nevím, ejstli se tu vede nějaká tajná soutěž o největší počet komentářů pod příspěvkem, protože jinak si endovedu vysvětlit to vaše nesmyslné hádání kvůli naúprosté hovadině. Ale ještě chvíli můžete pokračovat, abyste dostihli Vraha v domě.

 6. Profilový obrázek
  zbynek smejkal 10 srpna 2008 v 15:16

  Já nerýpu, jen jak ríkas ty upravuju mozné informace. A kdy jsem do tebe prosimte rýpnul? Já vím ze do me rýpes ty ze vykecávám dej i kdyz si nikdo nestezuje. A zatím jsem v kazdé recnzi nasel aspon zmínku neco o hre jen tady ne a kdybych s tím nezacal tak to ani J.calling.2bad ennapíse.

 7. Profilový obrázek
  Sodom 10 srpna 2008 v 11:51

  Když jsem zjistil, že to točí Boll, psychicky jsem se připravil na nejhorší(a dobře jsem udělal) – je to fakt katastrofa. Já jsem AitD hrál(sice jen 4. díl ale on film čerpá zrona z něj) a jak už jste řekli hlavní postavy a název(film parazituje na dobrým jméně které si hra udělala) jsou jediné věci, které má film a hra společné…   No zanedlouho vyjde Far Cry, tak se nacpu práškama na nervy a půjdu to zkouknout z principu…

Nový komentář