Almost Human (2013)


Režie: Joe Begos
Rok výroby: 2013
Délka: 80 min
Země: USA

Hrají:
Graham Skipper … (Seth Hampton)
Vanessa Leigh … (Jen Craven)
Josh Ethier … (Mark Fisher)
Susan T. Travers … (Becky)
Jami Tennille … (Tracy)
… a další

 

Obyvatelé malého městečka upoutají záblesky modrého světla, ale nevěnují jim větší pozornost. Tedy až na Setha, který toho večera přijde o dva nejlepší kamarády Roba a Marka. Jak později tvrdí, oba prý pohltilo modré světlo a zmizeli beze stopy. Nikdo mu však jeho historku nevěří a on se psychicky zhroutí. Uběhnou dva roky, ale Seth stále trpí nočními můrami z onoho večera a všichni se na něj dívají skrze prsty. Náhle však v nedalekém okolí dojde k sérii brutálních vražd a zmizení několika osob, což znamená, že se tajemná hrůza vrátila zpět a s ní ač je to k nevíře i ztracený Mark. Seth však tuší, že se z jeho nejlepším přítelem něco stalo a on jediný jej může zastavit…

Filmy s mimozemskou tematikou jsou hned v závěsu za zombíkama, co se mé neoblíbenosti týče. Tady se naštěstí nepotvrdily mé obavy a byl jsem ušetřen zelených mužíčků, díky čemuž jsem si dokázal nakonec i docela užít. Počáteční tajemné zmizení sebou přineslo i docela zajímavou atmosféru, kterou podtrhl následný Markův návrat mezi lidi. Dokážeme-li překousnout poněkud nezáživné pasáže se Sethem, který na tom není po psychické stránce zrovna moc dobře, budeme odměněni vcelku solidní (průměrnou) krvavou podívanou.

Vzhledem k tomu, že rozpočet nebyl příliš velký, je asi každému jasné, že efekty nejsou sice prvotřídní, ale dojde i na nějaké to gore, které nebylo vůbec špatné. Asi nejvýraznější postavou je samotný záporák Mark. Na pohled tuctový buran s milým ksichtem, který však po své proměně nejde pro ránu daleko a klidně své oběti sejme čímkoliv, co má zrovna po ruce. Klidně si však vystačí i s pěstmi. Jeho oběti však nedojdou klidu ani po své smrti. Mark se totiž postará o jejich znovuzrození, a tak se dočkáme nejen slizu, ale i kokonů s překvapením uvnitř. Samozřejmě nesmí chybět ani nahota a poněkud drsnější finále. Někdo může sice namítat, že bylo zbytečně překombinované, ale svůj účel rozhodně splnilo.

Hodnocení5
Almost Human tak určitě nezklamal a kdyby se tvůrci vyvarovali několika nudnějším pasážím, spokojenost by byla ještě větší. Našla by se tu sice řada věcí, které se daly ještě více vypilovat, ale tak člověk nemůže mít úplně všechno.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář