Alligator II: The Mutation (1991)


Český název: Aligátor 2: Mutace
Režie: Jon Hess
Rok výroby: 1991
Délka: 92 min
Země: USA

Hrají:
Joseph Bologna … (David Hodges)
Dee Wallace … (Christine Hodges)
Richard Lynch … (Hawk Hawkins)
Woody Brown … (Rich Harmon)
Holly Gagnier … ( Sheri Anderson)
Bill Daily … (Mayor Anderson)
… a další

 

I ve druhém pokračování hraje hlavní roli policista. Je však zcela odlišný od charismatického Madisona. Nynější David Hodges je ženatý, má syna, ale to neznamená, že se chová příkladně. Jeho nejtěžší zkouška coby muže se však nezadržitelně blíží. V jeho rajonu začínají mizet bezdomovci (jako by to někoho zajímalo). Opět se přijde na to, že za vším stojí nějaký ten ne zrovna povolený pokus, jehož vedlejším produktem je nadměrný krokodýl. Nechybí ani namyšlený hlavoun, který současně hází Hodgesovi klacky pod nohy i lidi aligátorovi do chřtánu. To druhé samozřejmě zcela nevědomě a pouze jako následek toho prvního. Naštěstí pro všechny se na scéně objevují zkušení lovci krokodýlů.

Už jen ta dlouhá časová prodleva mezi prvním a druhým dílem budí zděšení. Předem varuji, že komu se nelíbil první Aligátor, toho ten druhý zaručeně uspí. Atmosféra úzkého kanálu se vytratila neznámo kam. Děsuplné scény rovněž. A napětí? Pomalu plovoucí tělo mě tedy nepřesvědčilo k tomu, abych křičícím lovcům fandil.

Již od začátku to jde s filmem z kopce. První záběr a hned masakr. Kdyby to alespoň stálo za to, ale dvojka se za těch 11 let v tomto směru nikam neposunula. Možná, že i pohoršila. V prvním dílu si divák musel na první smrt počkat. Tady se jde bez jakéhokoli úvodu na věc. Žádné postupně odhalované tajemství. Skok do rozjetého vlaku. Leckdo bude mít problém při tomto akrobatickém kousku trefit otevřené dveře. I když ale naskočí, nic převratného jej nečeká. Průměr, průměr a zase průměr. Ať se jedná o hudbu, herce či zápletku. Která ostatně není ničím jiným než převařenou šablonou z prvního dílu. Logika opět zaspala, zvláště co se týče likvidace krokodýla a způsobu, jakým mohl přežít velitel lovců. On sám je jedním z kladů filmu. Ten jeho ďábelský kukuč a celkové charisma je snad to jediné, co mě drželo u televize. Silnou osobností tu tedy není hlavní hrdina, jako v případě jedničky, nýbrž týpek, který vám zachování svého života až do konce zaručit nemůže.

 

Hodnocení3
Druhý Aligátor je zklamáním a hlubokým poklesem. Přestože jde o horor, dokážu si představit, že se u něj polovina lidí bude chechtat. Ta druhá bude znechuceně přemýšlet, zda se dodívat do konce. Ale tase taková halda hnoje to není. Prostě jen velmi slabý průměr.
30%

Sdílejte článek

 1. Solo 1 září 2010 v 07:39

   Dvojka je jasně slabší než jedička a to především díky tomu, že za
  jedenáct let se vůbec ničím neliší od svého předchůdce. To co se dalo
  předtím odpustit či mávnout rukou nad trapnými efekty, tak tentokrát už
  spousta lidí nepřežvýkala.Způsob jakým velice inteligentní aligator
  uvažoval a teleportoval se z místa na místo byl opravdu neuvěřitelný, za
  to IQ lidí v tomhle filmu bylo někde pod padesát. Hm chodit s bazukou
  (tarasnicí) do kanálu, na dva metry zacílit, vystřelit a zůstat stát na
  nohách…… Asi nejvíc mě potěšila přítomnost Dee Wallace a šílený
  ksichtík velitele lovců. Samotná atmosféra už neměla takové grády jako
  minule a dost často jsem se tady nudil. I tak si ovšem myslím, že se na
  tohle dívat rozhodně dá i víckrát než jen jednou. Když už nic jiného,
  tak se tady alespoň pořádně nasmějete!

Nový komentář