Alien Predator (2018)


Režie: Jared Cohn
Rok výroby: 2018
Délka: 87 min
Země: USA

Hrají:
Dutch Hofstetter … (Brooks)
Xavi Israel … (velitel Adrian)
Alex West … (Plante)
Brandon Brown … (Carter)
Amanda Rivas … (Alvarez)
Katy Bentz … (Faulk)
… a další

 

Do honduraského národního parku Patuca spadne neidentifikovatelný létající objekt. Z nedaleké tajné americké základny je na místo vyslán průzkumný tým, který se ovšem padne do léčky, kterou zřejmě přežil jen jediný člen. Velitel Adrian požádá svého nadřízeného o záchrannou akci, ale je odmítnut. Poruší rozkaz, složí skupinu dobrovolníků a vydává se do džungle na vlastní pěst. Brzy však i oni přijdou do kontaktu s neznámými útočníky a jejich počet se začne snižovat. Přeživší záhy odhalí, že pro nim stojí něco – někdo, kdo nepochází z planety Země…

Původně jsem měl v plánu, si dneska pustit nejnovějšího Predátora (Kořist), ale během hledání v přeplněném disku, jsem náhodou narazil na tento kousek. Hned jak jsem zjistil, že jej má na svědomí společnost Asylum ve spolupráci se Syfy, mi bylo jasné, že tady o nic světoborného nepůjde. Ba naopak. A opět jsem se nemýlil. S Predátorem či Vetřelcem to nemá skoro nic společného, snad jen to, že se skupina vojáků vydává na záchranou misi do „džungle“ – no tady to byl spíše les.

Děj samotný moc kvalitní podívané nenabídne, stejně tak originální zápletku nebo dech beroucí speciální efekty. To je všem asi jasné. Místo toho jde o přehlídku chabých hereckých výkonů, nudných dialogů, špatných efektů a téměř nulové atmosféry. Lidi v hadrách z army shopu a s chrániči co se používají při jízdě na kolečkových bruslích či skateboardu, pobíhající sem a tam, světelné (laserové) střely, trocha toho spáleného masa a rádoby mimozemské stvoření v černém brnění. Inu další podprůměrná céčková podívaná.

Postavy se chovají debilně, následuje jedna hloupost za druhou, že u toho bude divák jen kroutit nevěřícně hlavou, nad čímže zase ztrácí svůj drahocenný čas. Tyhle ty levné mockbustery vznikají jen z důvodu toho, že se blíží premiéry očekávaných titulů a tak se jejich tvůrci snaží parazitovat na známých názvech a vydělat nějaký ten dolar pro sebe. Ona se vždycky najde nějaká ta duše, která si jejich filmy koupí – nebo jde prostě jen o příznivce levných céček.

Hodnocení2
Alien Predator je dost zavádějící už jen svým názvem. Ve své podstatě divákům nic moc zajímavého nenabídne. Prostě jen další levná blbost od Asylum.
20%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář