Akumi (2005)


Režie: Moritz Mohr
Rok výroby: 2005
Délka: 8 min
Země: Německo

Hrají:
Linda Chang … (Akumi )
Julia Haacke
Benjamin Karalic
Ismene Schell
Matthias Schmidt
…a další

Akumi je celkem pohledná asijská dívka, která přežívá ze dne na den. Ptáte se proč? Protože svět postihla děsivá nákaza, která proměnila většinu lidské populace v krvežíznivé zombie, které mají neustále hlad a zabíjí vše živé kolem sebe. Je jen otázkou času, než přijde na řadu i ona. Ale rozhodně nevzdá. Každý den bojuje o holý život, jenže přesila je obrovská. Její protivníci jsou nejen v početní výhodě, ale jsou i nebezpečně rychlí a chytří.

 Po delší době se mi do rukou dostal německý snímek, který určitě stojí za pozornost. Přestože se jedná o zombie žánr, který moc nemusím, tak se na mě do jisté míry zapůsobil hlavně svým ztvárněním. Vše je natočeno v akčním duchu a díky hodně slušné kameře si divák těch osm minut skutečně užije. Snímek mimo jiné získal i tři ocenění a kromě režiséra to byla právě kamera, která si odnesla také jednu z cen. Dvojice pánů Heiko Gabriel, Peter Matjasko dokázali i za pomocí speciálních efektů vytvořit opravdové pouliční peklo. Vše je natočeno černobíle, takže i to určitě dopomohlo k onomu kouzlu, které mě na tomto snímku zaujalo nejvíc.

Nečekejte zde však žádná velká jatka, protože většina soubojů se odehrává v přítmí, takže o to jediné jsme byli zřejmě trochu ochuzeni. Díky šikovnému střihu se to dá však odpustit, protože se jednotlivé scény nejsou zbytečně natahovány a akce tak střídá akci. Bohužel ani zde se však tvůrci nevyvarovali několika zbytečnostem, které snížili mé hodnocení. Mezi ně patří především několik zbytečně přemrštěných efektů, jako výskok z okna, rozstřelení hlavy atd. Trošku jsem si připadal jako při sledování béčkového Matrixu.

 

Hodnocení7
Naprosto zbytečný mi však přišel doprovodný hlas, který nás otravuje po celou dobu a zbytečně tak připravuje o slušný zvukový doprovod. Navíc mu místy není ani pořádně rozumět. Herecký výkon hlavní hrdinky se mi moc komentovat nechce, protože tu nehrál zas až tak výraznou roli. Přes všechny klady i zápory je tohle alespoň pro mne lehce nadprůměrná podívaná a především velké německé překvapení.
70%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář