Aftermath (1994)


Režie: Nacho Cerdà
Rok výroby: 1994
Délka: 30 min
Země: Španělsko

Hrají:
Xevi Collellmir
Jordi Tarrida
Ángel Tarris
Pep Tosar

 

Co napsat o filmu, kde jsou hlavními aktéry mrtvoly a jeden nekrofil? Toto bude krátká recenze na film Aftermath.

Velmi nechutný film, kde je krev, střeva a vše co k tomu patří. Tato recenze je velký spoiler, takže pozor, protože se tento film sežene celkem těžko. A také chci, abyste si vytrpěli to, co já :-).

Takže tady nám začíná onen masivní SPOILER. Na začátku filmu se odváží na pitevní sál pár mrtvol. Mezitím se seznámíme s dvěma lidmi, kteří budou mrtvolu pitvat. No my se s nimi moc neseznámíme, protože jediné, co na nich vidíme, jsou oči, jinak mají celý obličej přikrytý. Nejdřív jeden z nich začne tím, že rozřízne tělo. Kůže se pěkně otevírá, zvuk řezaného masa může být pro někoho celkem hnusný. Dále jde na mozek, který vyřízne a strčí ho do rozpáraného břicha. Pak stačí jen sešít a mrtvola je v suchu. Dále, nejspíš už druhý den, se do nemocnice dostane jedna mrtvá holka, která má šrámy po celém těle. Jednoho chirurga to asi tak moc vzruší, že se s ní zamkne a začne jí nožem jezdit po břiše a poté jí hned rozpárá břicho. Vezme foťák, postaví ho na stůl a jde se pomilovat s mrtvolou. A aby toho nebylo málo, ještě jí ten nůž vrazí tam, kam se dostane jen šťastný muž (tedy dokud žila, teď by na ní asi nikdo až na zmiňované nekrofily nevlezl). KONEC SPOILERU. A pak je skoro konec, je tam jen nějaká ladná hudba, která podbarvuje skoro celý film.

Já jsem vůbec nepochopil, o čem to bylo. No i když to byla spíš přehlídka gore scén. Byla to opravdu jízda, na kterou jen tak nezapomenu, možná to bylo o chlup krvavější než Faces of Death, ale to byl aspoň dokument, tohle je prostě jen asi pastva pro oči. Za celou dobu neuslyšíme prakticky nic od hlavních protagonistů, snad jen vzdychání a hekání, když si to jeden rozdává s mrtvolou. Též se vlastně nedají popsat herecké výkony, je opravdu těžké hodnotit něco na 30 minutovém snímku, kde vlastně nic není, až na ty gore scény. Ten film jsem jakžtakž vydýchal, ale co mě nejvíc dostalo, byla scéna, když mrtvole jeden z těch doktorů vpíchl nůž do vagíny a asi se ji snažil prohloubit a roztáhnout. Protože ty zvuky, co u toho byly, to čvachtání apod., mě opravdu dostaly. Ta krev a vnitřnosti byly dost dobře udělané (nebo se jednalo o opravdové orgány?).

Hodnocení6
Závěrem dodám hodnocení, které bude celkem sterilní a dám tomu 60%. Filmu škodí nejvíc jeho krátkost a zmatečnost a také přemýšlení diváka o tom, "O co tu sakra jde?". Takže děkuji za přečtení této recenze a SPOILERU. Sežeňte si to, ale slabší povahy pozor, tohle vás může "dodělat".
60%

Sdílejte článek

11 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. diiamontt 5 února 2014 v 10:48

    Musím říci, že tento film mě moc nezaujal. Má to být sice horor, ale jako horor se tento film nechoval. Spíše je zde upomínka co vše se může odehrát s člověk po smrti, ale v nechutnosti.
    Horor tento film viděl z rychlíku, spíše vyvolá odpor a nechuť, pokud nejste úchyl.

    Za mě 30%, ale má to něco do sebe.

  2. see-sawandrew 21 září 2008 v 12:55

    Ne, že bych byl strašným odpůrcem filmů pro lidmi se silnými žaludky, ale toto není film, nýbrž pitva “obohacená” nekrofilními hrátkami a něčím, čemus e ani po dvaceti pivech nedá říkat děj. Sice nemáám stanovenou mez mezi děsivými momenty a absolutnímu nechutnostmi, ale tento snímek zapadá (alespoň pro mě) hluboko do druhé škatulky. Ale jak řekl zbyněk, je to úchylné a pro úchylné lidi. Objektivě však ten nejhorší druh odpadu.

Nový komentář