Adam Chaplin (2011)


Režie: Emanuele De Santi, Giulio De Santi
Rok výroby: 2011
Délka: 84 min
Země: Itálie / USA

Hrají:
Emanuele De Santi … (Adam Chaplin)
Christian Riva … (Denny Richards)
Wilmar Zimosa … (Mike Carrera)
Valeria Sannino … (Emily)
Giulio De Santi … (Derek)
… a další

 

Před časem mu brutálně zabili (upálili) jeho milovanou ženu, od té chvíle Adam netouží po ničem jiném, než se pomstít, a to co možná nejkrutějším způsobem. Kráčí městem, zanechávajíc za sebou hromadu znetvořených těl, zlomených i urvaných končetin a ulice zbrocené krví. Upsal svou duši démonickým silám, které mu propůjčily nadlidskou sílu v jeho nelítostné touze po odplatě. Jeho zmutovaný protivník je však stejně krutý a nelítostný a pro jeho likvidaci je ochoten udělat doslova cokoliv…

Tento poloamatérský splatter je určen jen pro specifickou skupinu diváků, milovníky brutální, špinavé a hlavně bizarní podívané – takže se ani moc nedivím, že většina lidí dá od něj ruce pryč, nebo jej bude považovat za nehorázný kýč. Já si však v podobných filmech doslova libuju, takže jsem si samozřejmě vychutnal i tento kousek. Scénář samotný je potřeba hodit za hlavu, moc o něm nepřemýšlet (moc valnou kvalitu totiž příběh vskutku nemá) a užít si bizarní podívanou plnými doušky.

Litry prolité umělé krve, přehršel digitálních efektů, amatérské gore, hromada morbidních situací či postav – to je hlavní doména tohoto filmu. Fiktivní svět, vlastní pravidla, spousta podivných individuí, mutantů, trhání končetin, rozbíjení a rozdupávání obličejů – jo, chrochtal jsem blahem. Ta vata okolo a pokus vsunout do všeho toho marasmu i rádoby srdceryvný příběh – to už tu bylo jaksi navíc a dost zbytečné, zvlášť když to neměli tvůrci zrovna moc promakané, ale to už je věc druhá.

Hodnocení5
Šílené a úchylné to ale bylo dost. Je však pravdou, že by se tu našla i spousta negativních prvků. Dokážu pochopit, že tomu někdo rovnou vlepí odpad, jiný dá 100%, no a já zůstávám někde uprostřed. Pobavil jsem se u toho, ale našel bych tu i věci, které se mi moc nelíbily. Beru to však jako takové zpestření a určitě nelituji, že jsem tuto italskou bizarnost viděl.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář