Abandoned Mine (2013)


Režie: Jeff Chamberlain
Rok výroby: 2013
Délka: 95 min
Země: USA
Alternativní název: The Mine

Hrají:
Reiley McClendon … (Brad)
Alexa Vega … (Sharon)
Saige Hassler … (Laurie)
Charan Prabhakar … (Ethan)
Adam Hendershott … (Jimmy)
… a další

 

Halloweenská noc právě nadešla a pětice přátel se ji rozhodne strávit poněkud odlišnějším způsobem než většina mládeže a jejich vrstevníků. Žádné sladkosti, žádná párty v kostýmech, ale jejich cílem se stane starý opuštěný důl, který má podle pověstí velmi pochmurnou minulost. Žertíky a dobrá nálada však velmi záhy vezmou zasvé, protože toto ponuré místo zřejmě skutečně skrývá něco děsivého. Něco, co prověří jejich psychiku i vůli přežít…

Když už nadešel ten čas tolik opěvovaného lidového svátku Halloweenu, nebylo od věci, pustit si něco na dané téma. Většina lidí jistě sáhne po nějakém tom díle známé hororové série, ale já jsem dal přednost nepříliš známému kousku. Čehož jsem následně šeredně litoval. Černá čísla na internetu hovoří jasně a pravdivě! Jde o neskutečně špatný film, jehož vznik byl snad jen nejapným žertem jeho tvůrce. Protože těch pětadevadesát minut je opravdovou ztrátou času, který šel využít úplně jinak a mnohem lépe.

Máme zde pětičlennou skupinku nepříliš sympatických postav, které nám polezou na nervy téměř po celou dobu trvání filmu, nebo alespoň po dobu svého filmového „žití“. Jeden by očekával, že ponuré důlní prostory jsou tím správným prostředím k navození alespoň trochu snesitelné atmosféry, ale to by se tohoto musel ujmout někdo jiný. První polovina filmu je neskutečně nudná a ani ta druhá neoplývá výraznějším množstvím momentů, které by vám alespoň na malou chvíli uvízly v paměti.

Víc se snad ani nebudu rozepisovat, protože bych vám zbytečně vyspoileroval finální „šokující“ rozuzlení, které jen podtrhlo celkový zmar tohoto díla. Někoho to možná překvapí, ale já už byl tak znuděný, že jsem nad tím jen mávnul rukou. Nejvíc se tu zřejmě utratilo za nákup kečupu a angažování jakžtakž známé herečky (Alexa Vega). Jediné, co mě zaujalo trošku více, byla krvavá scéna s hlodavcem.

Hodnocení2
Tento film ode mě rozhodně zelenou a doporučení nedostane. Slabé postavy, atmosféra i míra napětí taky nic moc, hrozná kamera i střih – tohle už téměř hraničilo s ODPADEM. Znám však (ač je to k nevíře) ještě horší filmy, a tak tomu nakonec přece jenom nějaké to procentuální ohodnocení dám.
20%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář