616: Paranormal Incident (2013)


Režie: David Chirchirillo
Rok výroby: 2013
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
Thomas Downey … (Watts)
Jennefer Folsom … (Decker)
Rib Hillis … (Freeman)
Eve Mauro … (Emma)
Adrian Kirk … (Pepper)
Kylie Johnson … (Roxy)
… a další

 

FBI pošle speciální tým pod vedením agenta Wattse do bývalé věznice Woodburrow, která byla svého času plná psychicky narušených kriminálníků a vrahů. Nyní je již budova v katastrofickém stavu, ale podle posledních zvěstí se v ní vyskytly paranormální jevy. Tým má vše prošetřit a budovu zajistit před plánovanou demolicí. Zpočátku se zdá, že půjde jen o další rutinní akci, ale když je v jedné z místností nalezena neznámá žena, která se chová velice podivně, nastávají nečekané komplikace. Členové týmu jsou podrobeni kruté zkoušce svého strachu, a co je horší, jeden po druhém začnou za podivných okolností umírat…

Tenhle měsíc jsem se rozhodl věnovat svou pozornost především filmům s paranormálním obsahem a tak mi v hledáčku uvízl i tento nepříliš známý kousek. Že jej moc lidí nezná, se vůbec nedivím – jde o naprosto zbytečnou záležitost. Společnost Marquis Productions byla pro mne do této doby velkou neznámou, ale po své první zkušenosti s ní si ji zařadím hned vedle takových, jako jsou Syfy, Asylum či Nu Image. Což samozřejmě znamená, že produkuje jednu céčkovou záležitost za druhou a její filmy opravdu moc kvality nepobírají.

Příběh samotný by ještě nebyl tou největší kaňkou na celé této záležitosti, sic je tuctový a absolutně neoriginální, ale dalo se tu narazit na několik zajímavých situací. Převážně pak v momentech, kdy jednotlivé postavy čelily svému strachu a nejhorším nočním můrám. Jenže hlavním problémem je otřesná kamera/kamery. Místy z toho neskutečně bolely oči, roztřepané a často rozostřené záběry byly dost nepřehledné a do toho všeho ještě musím započítat i naprosto chaotický střih. Vizuální hnus a nezkušenost režiséra – to byl hlavní kámen úrazu. David Chirchirillo se možná dokázal uplatnit jako scénárista, ale coby režisér už v žádném případě.

Hodnocení2
Snaha zamaskovat nedostatky nahotou, několika rádoby lekacími scénami a gumovým gore se tak naprosto minula účinkem. Když k tomu připočítám i absenci potřebné atmosféry, minimum náznaků napětí a viditelné nelogické kiksy, měl jsem po zbytek dne po náladě. Tohle má do průměru hodně daleko.
20%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář