5 minut ve tmě (2001)


Režie: Karel Coma
Rok výroby: 2001
Délka: 6 minut
Země: Česká republika

 

Jedná se o kratičký film založený na pravdivých událostech, který natočil Karel Coma a objevil se na internetové televizi iDnes tv. Patřil do filmového cyklu hororových filmů, které byly ten večer uvedeny. Mezi další patřili Choking Hazard, Černobílý den, Námět a Řeka.

Tento amatérský snímek získal řadu ocenění, a to ať už na naší filmové scéně, nebo i v zahraničí: PAF 1. místo, R8– cena mladého diváka , Krajská soutěž 2 místo, Celostátní soutěž Svitavy-cena ředitele Festivalu a čestné uznání.

Jak sám režisér řekl: jde o spojení tří samostatných příběhů, které spojil dohromady a podařilo se mu vytvořit mezi nimi spojovací linku. Z nedostatků financí se samozřejmě nedá očekávat žádná velká kvalita, ale přesto snímek zaujal. Roztřesené záběry, které se natáčely na nízko frekvenční snímání sice kazí kvalitu obrazu, ale tím alespoň nabudí atmosféru, která je na amatérské poměry celkem dobrá.  Samotný výběr hudby bych také ocenil, protože to dodalo jak se říká alespoň trochu grády a nechalo vyniknout režisérův záměr diváky zaujmout.

Samotní aktéři, kterým se nedá snad ani říkat herci předvedli v rámci možností průměrné výkony, které od nich asi všichni čekali.

Děj pojednává o mladé dvojici, která se vrací z firemního večírku přes les. Zastaví se pod jedním stromem a při vášnivém líbání si všimnou oběšené ženy. Když jí sundají zjistí, že ještě dýchá a tak muž utíká pro pomoc. Pomoc, při které zažije velice zvláštní setkání a brzké uvědomění svého omylu, když nechal svou dívku v lese samotnou.

Tento film se dá získat více způsoby: naleznete ho jako bonus k filmu Experti, který vyšel v deníku Šíp nebo na tomto odkazu: http://webtv.idnes.cz/?relation=V080911_150407_tv-filmy_jms.

 

Hodnocení5
Hodnotit tento film je celkem těžké. Mně ale celkem toto dílko překvapilo a svým způsobem i líbilo. Držím režisérovi palce a doufám, že bude pokračovat a někdy v budoucnu se dočkáme nějakého delšího filmu. Určitý potenciál v sobě určitě má.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář