2010: Moby Dick (2010)


Režie: Trey Stokes
Rok výroby: 2010
Délka: 87 min
Země: USA

Hrají:
Barry Bostwick … (Kapitán Ahab)
Renée O’Connor … (Dr. Michelle Herman)
Matt Lagan … (John ‘Boomer’ Enderby)
Derrick Scott … (Pip)
Adam Grimes … (Starbuck)
… a další

 

Doktorka Michelle společně se svým asistentem Pipem provádí svůj výzkum velryb na širém moři, když se nedaleko nich vynoří supermoderní ponorka USS Pequod. Oba jsou donuceni nastoupit na její palubu a setkávají se tak s mrzutým kapitánem Ahabem. Ten celý život zasvětil své pomstě a nyní je žádá o pomoc. Roku 1969 zničila jeho ponorku obrovská bílá velryba a on jako jeden z mála přežil, ale přišel o nohu. Od té doby netouží po ničem jiném, než že Moby Dicka uloví a zabije. Obří velryba je však postrachem moří a oceánů již řadu let a svou kůži nedá rozhodně zadarmo.

Studio The Asylum si pro nás připravilo další céčkovou podívanou gigantických rozměrů a já jí prostě nemohl odolat. Stejně jako většina fanoušků jsem si už zvykl na všechny ty jejich (MEGA) monstra a tak jsem se těšil na další porci nevkusné zábavy a otřesných počítačových triků. Občas si sice říkám, proč s těmito sračkami ztrácím čas, ale když já jim prostě nedokážu odolat. I tentokrát nechali brakoví scénáristé naplno pracovat svou šílenou představivost a pro diváky si připravili nejednu “nezapomenutelnou” scénu.

Tentokrát si do spárů vzali legendárního Moby Dicka. Digitální bílá velryba se nám ukáže hned několikrát v celé své kráse a dokonce vytáhne z ploutve (bohužel rukáv neměla) nejeden zákeřný trik. Tento gigant nejenže dokáže sežrat ponorku, vrtulník či loď, ale skáče z vody opravdu vysoko, dokáže se vyhýbat torpédům neuvěřitelnou rychlostí a ještě k tomu se umí plazit i po pevnině. Ne opravdu si nedělám srandu! Je skutečným postrachem oceánu a hororových fanoušků.

Za asi nejlepší scénu bych označil zničení výletní lodě, která se vydala pozorovat velryby. Skutečně jim byl dopřán nezapomenutelný zážitek. Jinak se to tu ovšem jen hemžilo nesympatickými postavami. Snad jen šílený Ahab si zaslouží alespoň menší pochvalu. Jak už to tak u Asylum bývá zvykem, ve většině jejich filmů se vždycky objeví nějaká ta známá herecká tvář. Tentokrát se jí stala vyhaslá blondýnka ze seriálu Xena Renée O’Connor. Myslím si však, že svým výkonem si asi moc nepolepšila k nějakému kariérnímu vzestupu.

Hodnocení3
Na nějakou atmosféru tu rovnou zapomeňte. Ti z vás, kteří se vydrží dívat až dokonce, se mnou budou jistě souhlasit, že tomuto se snad nedá říci už ani parodie.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář