14 Cameras (2018)


Režie: Seth Fuller, Scott Hussion
Rok výroby: 2018
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
Neville Archambault … (Gerald)
Amber Midthunder … (Danielle)
Brytnee Ratledge … (Molly)
John-Paul Howard … (Kyle)
Brianne Moncrief … (Claire)
Chelsea Edmundson … (Sarah)
Gavin White … (Junior)
… a další

 

Čtyřčlenná rodina hodlá strávit letní dovolenou v Novém Mexiku a na internetu narazí na solidní nabídku k pronájmu luxusního domu s bazénem. Nízká cena pro ně měla být varováním, ale dům je od prvního okamžiku okouzlí. Netuší však, že se dostali do spárů nebezpečného maniaka, voyeura a vraha Geralda. Ten po domě rozmístil řadu kamer, díky kterým může neustále a všude sledovat dění uvnitř. Vše navíc vysílá on-line na nebezpečném dark webu, kde se vyskytují stejně narušení a nebezpeční jedinci. Nejvíce všechny zaujme mladá a pohledná Danielle, která zde přicestovala s rodinou své kamarádky Molly. Gerald ukrývá před světem nejedno tajemství a rád by tuto dívku získal sám pro sebe. Není však sám, kdo má o Danielle a Molly zájem…

Předchozí film 13 Cameras mě nějak závratně neokouzlil a divákům nenabídl ani nikterak záživnou podívanou. I z toho důvodu moc nechápu, proč vzniklo toto pokračování. Režisér Victor Zarcoff napsal scénář i zde, ale režisérské křeslo přepustil jiným. Ani tato změna však nějak výrazněji nepomohla a podprůměrná podívaná nás bohužel čeká i tentokrát. Jediné plus vidím v tom, že se hlavní role opět ujal odpudivý Neville Archambault (který bohužel nedávno zemřel). Slizký, páchnoucí Gerald zvedne žaludek nejedné slabší povaze už jen svým vzhledem.

Překvapením pro mne bylo i to, že se zde objevila i další známá tvář a postava z prvního dílu Claire (Brianne Moncrief). Dozvíme se něco o jejím osudu i osudu dítěte, které čekala, ale největším lákadlem pokud jste film neviděli v době vzniku, ale chystáte se na něj až teď, byla přítomnost exotické Amber Midthunder. Tato mladá herečka se minulý rok objevila v nejnovějším Predátorovi a získala si celou řadu fanoušků. Tady se skoro celou dobu producírovala jen v plavkách a i ona předvedla docela dobrý herecký výkon.

Tím však pozitiva filmu asi končí. Moc záživné atmosféry se tu opět nedočkáme, o nějaké hororové krvavé podívané si můžeme rovněž nechat jen zdát – i když je pravda, že ve dvojce se trochu přitvrdilo. Je tu totiž k vidění i hromada nelogických momentů, samotný závěr taky nepatří mezi ty povedené a nuda – jo ta tu byla taky v hojné míře. Otevřený konec vybízí k natočení trojky, ale bez hlavního záporáka už to nebude ono vůbec.

Hodnocení4
Oba dva díly jsou dle mého podprůměrnou záležitostí. Pár světlých okamžiků by se tu našlo, ale jinak je to docela bída. Nebýt tria Neville Archambault - Amber Midthunder - Brianne Moncrief šel bych s konečným hodnocením ještě níže.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář