100 Tears (2007)


Režie: Marcus Koch
Rok výroby: 2007
Délka: 92 min
Země: USA

Hrají:
Jack Amos … (Gurdy)
Georgia Chris … (Jennifer Stevenson)
Joe Davison … (Mark Webb)
Raine Brown … (Christine)
… a další

 

V městě řádí brutální sériový vrah, který doslova rozsekává své oběti na kusy. Co ho k jeho činům vede a mají oběti nějakou spojitost s jeho minulostí? Tomu se snaží na kloub přijít dvojice bulvárních novinářů, kteří jsou psychopatovi v klaunském obleku na stopě. Je tedy jen otázkou času, kdy dojde k osobní konfrontaci, která nebude příjemná ani jedné straně…

Amatérsky natočené řezničiny se občas ukáží býti poživatelnější podívanou než vysoko rozpočtové kousky s milionovými rozpočty. Tu a tam jsem skutečně narazil na opravdové brutální lahůdky, které dokázaly uspokojit mé morbidní libido, ovšem tento kousek mezi ně patří jen napůl. Rozdělil bych ho totiž na dvě poloviny, stejně jako klaun rozsekával své oběti. Protože co se příběhu týče, tak ten byl doslova tragický, nepříliš zajímavý a v prostřední části i dost nudný. Hlavně tedy v případě, kdy na scéně figurovala dvojice reportérů při svém pátrání.

Jakmile se však na scéně objevil sadistický vrah v klaunském obleku Gurdy se sekáčkem v ruce, nastala ta správná zábava. Kombinace slasheru, prvků černé komedie a hromady gore se mi totiž líbila moc. Bylo to správně brutální a krvavé – sekaly se nohy, ruce, hlavy, střeva se válely po podlaze, ale ke konci začal docházet dech. Když se totiž na scéně objevila blonďatá mrška (dcera) s břitvou, šlo to z kopce. Finální čtvrthodina ve skladišti mi připomínala spíše špatnou parodii.

Hodnocení4
100 Tears tak sice žádnou díru do světa už neudělá, ale mohlo se mu dostat větší pozornosti u diváků. Kvalita má sice obrovské rezervy, ale milovníci brutality a gore si jistě přijdou na své. Zvláště pak je lepší se podívat na uncut 92 minutovou verzi.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář