100 Bloody Acres (2012)


Český název: 100 krvavých akrů
Režie: Cameron Cairnes, Colin Cairnes
Rok výroby: 2012
Délka: 91 min
Země: Austrálie

Hrají:
Damon Herriman … (Reg Morgan)
Angus Sampson … (Lindsay Morgan)
Anna McGahan … (Sophie)
Oliver Ackland … (James)
Jamie Kristian … (Wes)
John Jarratt … (Burke)
… a další

 

Bratři Reg a Lindsay rozjeli obchod s organickým hnojivem a pomalu začínají slavit první úspěchy. Dopomoci jim k tomu má i jejich vlastní reklama v rádiu. Nikdo ze sousedů však netuší, že tajnou složkou v jejich výrobě jsou nadrcená lidská těla. Nešťastnou shodou okolností se jim do cesty připlete trojice kamarádů, která cestuje australským venkovem na koncert a zrovna se jim pokazilo auto nedaleko jejich farmy…

Australskou tvorbu mám docela rád, zvláště když v ní figuruje jméno John Jarratt. Ten si zde sice odskočil ještě před natočením Wolf Creek 2, ale jen co se vedlejší role týče a moc se před kamerou neohřál. Což bylo sice mírné zklamání, ale co se dalo dělat. Musíme si tak vystačit s dvojicí buranských bratrů, kteří moc charismatu nepobrali, o to víc však hodlají prorazit ve výnosném byznysu s organickým hnojivem. A jelikož se jedná o černou komedii, byla nám slibována řada humorných situací okořeněných o trochu té krve a gore.

Jenže i po této stránce nakonec tak nějak ostrouháme. Dojde sice na několik brutálnějších scén, ale žádná jatka nečekejte. Tento kousek je totiž průměrný po všech stránkách, a to doslova. Jak co se hereckých výkonů a obsazení týče, tak i kvality humoru, morbidity, ujetosti a gore. Nenáročný divák by se však pobavit mohl. Hlavně žádná velká očekávání! Je však potřeba rovněž říci, že nudit se u toho taky moc nebudete, protože tvůrci si pro nás připravili i několik opravdu peprných momentek a „light“ nechutností.

 

Hodnocení5
100 Bloody Acres tak sice nikdy nebude patřit mezi TOP kousky od protinožců, ale myslím si, že nějaké ty přívržence by si mohl najít. Máte-li rádi béčkový humor, ujeté burany a nevadí vám, že tu narazíte tak na dvě – tři trošku brutálnější scény, mohlo by se vám to i líbit. Osobně však dávám přednost jiným podobně laděným kouskům.
50%

Sdílejte článek

Profilový obrázek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář