Three Fingers


Postava, kterou vám nyní popíšu, je nazýváná Three Fingers (v překladu 3 prsty). Jedná se o zmutovaného kanibala z brutální série Wrong Turn. První díl byl natočen v roce 2003 režisérem Robem Schmidtem. Zde si onoho mutanta zahrál herec jménem Julian Richings. Druhý díl byl natočen v roce 2007, ovšem s již zcela jiným režisérem – Joem Lynchem. Zde ztvárnil roli TF (zkratka pro Three Fingers) herec Jeff Scrutton. Třetí díl se ještě točí (březen 2009), režisérem se stal declan Obrien, premiéru má naplánovanou již za pár měsíců. Roli TF však už víme – stane se jím herec Borislav Iliev.

Čím se vlastně stává Three Fingers tak zajímavý?

Zejména pro svou nesmrtelnost – v prvním díle přežil takřka bez zranění, což se nedalo říct o jeho dvou bratrech. Výbuch chaty zabil oba dva členy jeho zmutované rodiny. Na konci prvního dílu se ukázalo 5minutové video, ve kterém je WF zobrazen, jak vyleze z trosek shořelého domku a zabije policistu. Na video se můžete podívat zde. Na začátku druhého dílu ze TF opět objeví. Ve zhruba půlce filmu je zastřelen borkovnicí přímo do hrudi. Poté je na konci filmu opět k vidění. Ve třetím díle nám zatím na orázcích ukázan nebyl, ale podle režisérova komentáře má být v plné síle, tak se nechme překvapit.

Druhým důvodem, proč je WF tak zajímavý, je fakt, že z celé jeho rodiny vypadá jako nejmenší a nejslabší mutant. Ovšem zdání klame. V prvních dvou dílech vždy přežil pouze on a zbytek jeho rodiny byl zmasakrován.

Rozhodl jsem se pro vás sestavit žebříček (kousek po kousku) zranění TF, tak jak jdou v chronologickém pořadí. Začnu tedy prvním dílem.

  1. TF dostává první ránu a sice na stromě, kdy ho nejmenovaní lidé vyrazí z větve stromu. Druhý úraz je o něco tragičtější, následuje totiž souboj s hlavním hrdinou filmu. Zde TF značně prohrává, prvně byl téměř ušrcen rezavým řetězem a poté probodnut (rameno) sekerou.
  2. Ve druhém díle se potýkal pouze s jedním zraněním, a sice když ho nejmenovaný člověk střelil dvohlavňovou brokovnicí do hrudi.

Filmografie TF

  • Wrong Turn (2003)
  • Wrong Turn 2: Dead End (2007)
  • Wrong Turn 3 (2009)

Sdílejte článek

  1. Solo 5 března 2009 v 18:37

     Je celkem zajímavé, že pokaždé jsou všichni mutanti zabiti (tedy kromě tohohle retardy) a přitom se natáčí další díly. Já vím, že každý má rozlezlou rodinku po více místech republiky, ale tahle věc je lehce nelogická. Pach krve měl být jen jeden. Tahle z celkem slušného filmu, udělali následovníka SAW v dementních pokračováních a myslím si, že ani zde nebude trojka posledním dílem.

Nový komentář