Thomas Hewitt


Pojďme si trochu přiblížit postavu legendarní “Latherface”, tedy postavu známou ze všech různých zfilmování Texaského masakru. Hned na začátku bych rád uvedl na pravou míru všechny nepravdivé informace které kolem Kožené tváře a celého Texaského masakru kolují. Tvůrci filmu se vždy před film snažili umístit medailonek o pravdivosti, z které zfilmovaný materiál pochazí, ale jen znalec ví, že je to velice zcestné a má to působit jen pro hlubší dojem divákovy mysli.

Co tedy odjakživa inspirovalo tento nesmrtelný námět a hnalo filamaře za senzací? Nebudu Vás napínat a prozradím, že to byla skutečná postava člověka se jménem Ed Gein. Abychom pochopili, pojďme si Eda trochu přiblížit.

Ed se narodil roku 1906 ve státě Wisconsin a vyrůstal a “působil” v mětečku Plainfield. Jeho fanatická matka a otec alkoholik pro Eda neznamenali nic dobrého. A tak po smrti rodičů a svého bratra se Ed uzavírá sám do sebe, začne si kupovat knihy o anatomii a sám si otevře “svoji tajnou chirurgickou praxi”.
Nejprve vykopává mrtvoly v okolních hřbitovech, ale posléze mu to přestává stačit, tak se neštítí ani opravdové vraždy. Asi nejvíc po jeho odhalení byla veřejnost šokována tím, co se našlo v jeho domě. Ed byl vynalézavý muž a tak lampička z pateřních obratlů, či trofeje ženských hlav na stěnách patřily ke standartnímu vybavení jeho domu. Ovšem nejvíce právě filmaře inspirovalo to, že si Ed šil z kůží svých obětí celé oděvy a masky. Později doktoři zjistili, že se Ed chtěl stát ženou, když při svých vypravěních mluvil o tom, jak si na sebe nasazoval kůže svých obětí a tančil za svitu měsíce.

Takže už prosím nikdy žádné zvěsti o zaručeně pravém Thomasi Hewittovi, protože smyšlený Thomas, byl proti své skutečné předloze jen chudý příbuzný.

Sdílejte článek

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář