Six Shooter (Puppet Master)


Loutka šestirukého kovboje se stala ihned po svém příchodu na scénu ve filmu Puppet Master III: Toulon’s Revenge jednou z nejoblíbenějších a i díky velkému diváckému ohlasu se objevila ve všech dalších pokračováních.

O jeho původu a době vzniku se vedou dodnes spekulace, protože nikdy nebylo ukázáno, kdy jej loutkař Andre Toulon stvořil, ani jakou duši v sobě nosí. V sedmém díle Retro Puppet Master však do jeho retro podoby umístil duši černokněžníka Afzela, takže lze jen teoreticky předpokládat, že se Afzel přemístil i do nové loutky.

Dokud se neprozradilo Toulonovo tajemství, byl Six Shooter používán především jako loutka při loutkovém představeních, kdy střílel po dřevěném Hitlerovi. Do akce se poprvé dostal až při stvořitelově odplatě, kdy se jako pavouk vyšplhal po zdi nevěstince, aby zabil velitele gestapa. Od té doby se stalo jeho šest koltů ráže 45 postrachem pro všechny jeho oběti. Six Shooter ukázal, že je mnohem více kreativní a ovládá i další věci než jen své malé zbraně. Jeho umění s ocelovým lanem, který použil jako laso, jsme mohli vidět v souboji s Totems.

Jeho oblečení se neslo ve westernovém duchu. Klobouk, šátek přes obličej i malé ostruhy k němu skvěle pasovaly. Na co však nikdy nikdo nezapomene nejvíc, je jeho smích. Six Shooter se smál prostě pořád a za každé situace. Ať už loutky dostávali zabrat, nebo mu byla ustřelena jedna ruka.

Objevil se v těchto dílech

  • Puppet Master III: Toulon’s Revenge
  • Puppet Master 4
  • Puppet Master 5
  • Curse of the Puppet Master
  • Retro Puppet Master
  • Puppet Master: The Legacy

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář