Tento druh hada známe u nás pod názvem Krajta. Jde o hada z čeledi hroznýšovitých. Na světě žije hned několik druhů: Krajta tygrovitá, mřížkovaná, angolská, diamantová, hnědohlavá, královská, vodní, zelená a písmenková. Běžně dorůstají krajty zhruba 5 až 6 metrů. Existují ale i exempláře, které dosahují délky až 9 metrů. Žije převážně v močálech, pobřežních lesních porostech, ale můžeme na ni narazit i v rýžovém poli. Krajty mají na svém jídelníčku například drobné ptactvo, buvoly, antilopy a dokonce jsou schopné i napadnout a zabít člověka ( jen velmi ojediněle a spíše při sebeobraně). Tak konec průvodce světem plazů teď k naší filmové příšerce.
Jde o tajný vládní experiment, který má být použitý k bojovým akcím. Python je geneticky upravený had přivezený do Ameriky z Guamu. Má vlastnosti hned několika druhů hadů. Je přes dvacet metrů vysoký, má tmavozelenou kůži, která je nesmírně odolná jak proti ohni, kulkám tak i výbuchům. Obrovská rychlost je Pythonovou největší doménou. Žádná kořist mu neunikne (tedy skoro). Nejstrašlivější na této krajtě je jeho schopnost plivat kyselinu. Ta mu pomáhá rozleptat jeho potravu a ten, kdo dostane dávku má jistotu, že to je to poslední, co ve svém životě uvidí.
Obrovská krajta pochází z dílny společnosti NU IMAGE, která plodí jednu blbost za druhou. Nejhorší na těchto filmech není ani tak scénář, jako samotné efekty a triky. Python se hlavně v jedničce velmi slabým a špatným digitálním výtvorem. Dokonce se dostalo tomuto hadovi pocty a byly s ním natočeny ještě další 3 filmy.
Python 2: který se odehrával tentokrát na Ruské základně.
Boa vs. Python: pojednává o souboji dvou gigantických hadů v podzemí čističky. Zde má dokonce had i jméno (Betty).
New Alcatraz (Boa): asi nejhorší ze všech filmů o obřím hadovi. Z ledu na Antarktidě se při těžebních pracích probudí nestvůrný had a Mezinárodní věznice se stane bojištěm bandy vězňů a speciálního komanda, kteří se neúspěšně snaží krajtu zabít.
Závěr
Musíme jen doufat, že těmito filmy zůstane Python pohřbený a už si na něj nikdo nevzpomene.
Toho hada moc nemusím… ne proto že je extra děsivý, ale právě proto že mi takový nepřijde… králem mezi hororovými hady je pro mě Anaconda.
Ale je tam Englund.
První Python mi stačil. Odflákli ho. Tak pěkné jméno, taková nabídka solidního hororového monstra… a co udělaly efekty? Hrůzu, která se nedá nazvat jinak, než tak, jak zní jmého tohoto hada při trochu měkčí výslovnosti: místo th “č”.