Python


Tento druh hada známe u nás pod názvem Krajta. Jde o hada z čeledi hroznýšovitých. Na světě žije hned několik druhů: Krajta tygrovitá, mřížkovaná, angolská, diamantová, hnědohlavá, královská, vodní, zelená a písmenková. Běžně dorůstají krajty zhruba 5 až 6 metrů. Existují ale i exempláře, které dosahují délky až 9 metrů. Žije převážně v močálech, pobřežních lesních porostech, ale můžeme na ni narazit i v rýžovém poli. Krajty mají na svém jídelníčku například drobné ptactvo, buvoly, antilopy a dokonce jsou schopné i napadnout a zabít člověka ( jen velmi ojediněle a spíše při sebeobraně). Tak konec průvodce světem plazů teď k naší filmové příšerce.

Jde o tajný vládní experiment, který má být použitý k bojovým akcím. Python je geneticky upravený had přivezený do Ameriky z Guamu. Má vlastnosti hned několika druhů hadů. Je přes dvacet metrů vysoký, má tmavozelenou kůži, která je nesmírně odolná jak proti ohni, kulkám tak i výbuchům. Obrovská rychlost je Pythonovou  největší doménou. Žádná kořist mu neunikne (tedy skoro). Nejstrašlivější na této krajtě je jeho schopnost plivat kyselinu. Ta mu pomáhá rozleptat jeho potravu a ten, kdo dostane dávku má jistotu, že to je to poslední, co ve svém životě uvidí.

Obrovská krajta pochází z dílny společnosti NU IMAGE, která plodí jednu blbost za druhou. Nejhorší na těchto filmech není ani tak scénář, jako samotné efekty a triky. Python se hlavně v jedničce velmi slabým a špatným digitálním výtvorem. Dokonce se dostalo tomuto hadovi pocty a byly s ním natočeny ještě další 3 filmy.

Python 2: který se odehrával tentokrát na Ruské základně.

Boa vs. Python: pojednává o souboji dvou gigantických hadů v podzemí čističky. Zde má dokonce had i jméno (Betty).

New Alcatraz (Boa): asi nejhorší ze všech filmů o obřím hadovi. Z ledu na Antarktidě se při těžebních pracích probudí nestvůrný had a Mezinárodní věznice se stane bojištěm bandy vězňů a speciálního komanda, kteří se neúspěšně snaží krajtu zabít.

Závěr

Musíme jen doufat, že těmito filmy zůstane Python pohřbený a už si na něj nikdo nevzpomene.

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář